Temat: [Edge 2015- ] Jaka skrzynia w 3.5 i 2.7
View Single Post
Stary 22-03-2024, 08:56   #11
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Jaka skrzynia w 3.5 i 2.7

Chyba że trafiłbyś albo rozważ wersję polift, to masz już skrzynię 8F35, główna różnica to że ma 8 biegów, wg. Mnie kultura pracy vs 6 biegowa to przepaść. Miałem w mondeo 6F i czasem potrafiłem dostać strzała na kark przy dynamiczniejszej jeździe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeżeli chodzi o samą awaryjność 8F35, to tu chyba zdania ekspertów są podzielone. Nawet na youtube kanał zajmujący się skrzyniami automatycznymi jakiś czas temu wrzucił*filmik o 8F35, też żadne takie zdecydowane wnioski nie są oznajmione. Mam znajomego który ma tą skrzynie z kolei w Mondeo EU poliftowym, też śmiga już długo, chociaż w salonie Forda powiedzieli mu że po wymianie oleju skrzynia lubi się sypnąć wg. Mnie to jakieś bredzenie.
Instrukcja mówi żeby wymieniać co 30k mil przy jeździe dynamicznej i po mieście, ale ja myślę że akurat w tym przypadku wymiana co max 60 tys km, a najlepiej jakieś 40-50 tys, tym bardziej przy wymianie statycznej.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem