Temat: [Mondeo 2007-2014] Wskazania poziomu naładowania akumulatora
View Single Post
Stary 05-02-2012, 21:40   #1
ocznik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Skąd: Wawa/Piaseczno
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 373
Domyślnie Wskazania poziomu naładowania akumulatora

Witam,

nie mogę znaleźć nic na ten temat szukajką, może wrzucam złe frazy.

Chodzi o wskazania naładowania akumulatora przy selftescie zegarów.
Moje Mondeo pokazuje, że akumulator ma 11.2V jednak gdy w tym samym czasie sprawdzam miernikiem, jest 12.2 - 12.0V.
Zastanawia mnie czy to normalne. Samochód ma błąd związny z niskim napięciem, ale powstał po odpalaniu samochodu po tygodniu stania na mrozie bez odpalania.
W czasie odpalania napięcie w selfteście spada do 10.2V, jednak samochód odpala bez problemu za pierwszym przekręceniu.

Niestety nie miałem możliwości zweryfikowania tego miernikiem przy odpalaniu - brak drugiej osoby.
Podczas pracy silnika w selftescie napięcie ładowania podaje 13.7V (nie sprawdzałem niestety miernikiem).

Samochód stoi na codzień w garażu podziemnym, gdzie panują dodatnie temperatury (6-8 st. C).
Zostawiony dziś na mrozie na 4 godziny po krótkiej jeździe odpalił bez problemu.

Podłączenie prostownika powoduje wzrost napięcia na akumulatorze do 12.8 V (mierzone miernikiem, seltest pokazuje w takim stanie nadal 11.2V).

Czy to normalne zachowanie i wskazania komputera? Zastanawiam się czy akumulator jest rzeczywiście do wymiany (po wyskoczeniu błędu po tygodniowym przestoju na mrozach).


Czy możecie sprawdzić jak to wygląda u Was w samochodach?

Pozdrawiam,
MK

P.S.
samochód nie pokazuje żadnego komunikatu o rozładowanej baterii czy innych takich.
ocznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem