View Single Post
Stary 31-08-2009, 18:46   #4
malwina
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-08-2009
Model: ford focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 14
Domyślnie Odp: siłownik centralnego zamka lewy tyl wymiana

Witam ponownie. Informuję że juz po wszystkim. Jest OK. 1.Poczytać Poradnik Ford autor Dieter Korp. Informacje podane w jezyku zrozumiałym dla amatora majsterkowicza. 2. odłaczamy akumulator. 3. Ja miałem przepalony bezpiecznik c.z. 20A - aby się do niego dobrać - odkręć 2 srubki 7 / klucz nasadowy / obróc skrzynkę i z tyłu toto własnie jest.4.Czytajac poradnik wiedziałem jak zdemontowac poszycie drzwi. Banalnie proste. Ja miałem tylko problem ze spinką klamki., ale drucik z haczykiem sprawę załatwił. Teraz miałem wszystko na widoku. Wkrętarka z końcówką amplową odkreciła siłownik, dalej z poradnika - wiedza - demontuję klamkę rozłączam te elementy. Wreszcie wyjmuję wtyczkę z siłownika. Kto to wymyślił. Maja wiedza - że żaden uniwersalny siłownik do focusa nie pasuje - smarowanko WD 40 kilkanaście razy aż poskutkowało. Montaż w kolejności odwrotnej. Zarobiłem podobno około 450 zł. Czas 20 min nie licząc pobytów na forum i czytaniu poradnika. Polecam poradnik. Moge podesłać jak ktos ma ochote. Plik pdf 48 MB. Kolego moons - dzięki za wsparcie.
malwina jest offline   Odpowiedź z Cytatem