View Single Post
Stary 12-06-2017, 14:01   #1
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Zasady wystawiania ogłoszeń - dziwne łączenie tematów

Witam ekipę.

Wystawiłem kilka ogłoszeń o sprzedaży części z mojego byłego auta. Przeczytałem wcześniej regulamin, a oprócz tego wszystkie części sfotografowałem i opisałem bardzo dokładnie, żeby kupujący nie miał żadnych wątpliwości co kupuje. Części pogrupowałem w ogłoszeniach, moim zdaniem, w sensowny sposób, czyli według tematyki. Przykładowo pakiet RS to było jedno ogłoszenie (a zawiera on wiele elementów), felgi wraz z oponami i dekielkami inne itd. Mówiąc krótko wydaje mi się, że zrobiłem wszystko co powinienem, a nawet więcej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ktoś natomiast połączył mi te wszystkie ogłoszenia w jedno. W dodatku dołączył wszystkie do najmniej istotnego pt. "short shifter" dopisując w temacie tylko "i inne części". W efekcie otrzymałem temat pt. "short shifter", a gdzieś dalej opis np. pakietu RS. Przecież tego pakietu nikt w ten sposób nie znajdzie. To samo tyczy się innych części. I nie chodzi tutaj tylko o mnie, jako o sprzedającego, ale także o kupujących. Wystawiam na sprzedaż rzadkie, tuningowe części i wielu z nich prawdopodobnie nie da się już kupić gdzie indziej. Swego czasu "polowałem" na niektóre kilka miesięcy.

W regulaminie nigdzie nie znalazłem zapisu o konieczności łączenia ze sobą ogłoszeń, szczególnie niezwiązanych tematycznie (np. pakiet stylistyczny i short shifter). Nie zauważyłem też takiej praktyki w dziale "ogłoszenia". Normą jest wystawianie po kilku ogłoszeń przez tę samą osobę i to nawet gdy chodzi o drobne części (np. jakieś plastiki z wnętrza).

Części z mojego auta zostało mi jeszcze sporo i myślę, że sporo osób może być nimi zainteresowanych, a ja z kolei nie chce ich trzymać, bo nie są już mi potrzebne. Jednak wystawianie ich w taki sposób, że nikt takiego ogłoszenia nawet nie przeczyta, bo go nie znajdzie, wydaje mi się bez sensu. Jak do tego podejść, żeby wszyscy byli zadowoleni? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Rijndael ; 12-06-2017 o 14:04
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem