View Single Post
Stary 23-02-2013, 19:24   #1
przemulaw
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 27-11-2012
Model: ka
Silnik: 1.3 benzyna
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko

Witam wszystkich, jestem posiadaczem kaczki od dwóch miesięcy i już mam problem. A więc od początku gdy go kupiłem zauważyłem, że gdy go zapale zimnego szczególnie po dłuższej przerwie to zadymi na niebiesko, do tego w trakcie jazdy słabo schodzi z obrotów, jest słaby na wolnych obrotach do tego stopnia, że ruszanie na pół sprzęgle to dla niego to wyzwanie. Jadąc obojętnie na jakim biegu czy to 1 czy 5 to po gwałtownym dodaniu gazu szarpie nim całym. Ale to do tej pory mi zbyt nie przeszkadzało do dziś, kiedy to obawiałem się czy dojadę do domu. Jadąc sobie w zabudowanym równo 50 km/h na piątce, ford zaczął słabnąć, spadła prędkość do gdzieś do 40 km/h, zredukowałem na 4 a tu nic nie chce jechać pedał w podłogę a on słabnie złapał takiego zamuła przez jakieś 300 metrów potem szedł normalnie. W drodze powrotnej to sama słabł, tracił moc później szedł już normalnie. Dodam, że zrobiłem nim jakieś 500 km, wymieniłem olej, filtr oleju, termostat, naprawiłem dmuchawę, nie ubywa mi płyny chłodniczego ani oleju.
Jestem tu nowym użytkownikiem, także jak zrobiłem, coś źle to przepraszam.

Ostatnio edytowane przez przemulaw ; 23-02-2013 o 19:27
przemulaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem