View Single Post
Stary 17-04-2013, 07:35   #41
mixann
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Przemyśl
Model: Ford Focus MK2 - Sport
Silnik: 1.6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2005/2006
Postów: 170
Domyślnie Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu

w sumie to napinacz paska dokładnie wskazuje jak ma być ustawiony tak by był optymalnie naciągnięty pasek - ten trzpień ma być po środku rowka. Kiedy ja zmieniałem rozrząd u siebie to mój napinacz był już prawie do końca przestawiony - tzn za te 210 tys widać jak rozciąga się sam pasek i mechanik mówił że w sama porę. Poza tym pompa już delikatnie się pociła więc tez w sama porę. Ja wymieniłem na zestaw Rouvilla włącznie z pompą i nie miałem żadnych objawów co do głośnej pracy ale kto wie może te inne pompy np. Doltz pracują głośniej? nie wiem ale najgorsze jest to że mechanicy często robiąc coś przy nowych autach uczą się i nie rzadko dochodzi do dziwnych usterek z nie ich winy jak twierdzą. najgorsze jest to że my za to płacimy a oni nawet sie nie umieją przyznać do usterki nawet jeśli to jest tylko plastik peknięty.

Jako mały OT u mnie przy wymianie kompletu sprzęgła wdusili miskę olejową i jestem ciekaw czy to nie ma teraz wpływu na działanie smoka olejowego. Niby wszystko ok ze smarowaniem ale nie chcę ściągać miski bo jest suchutko i nic z niej nie podcieka od czasu gdy sam wymieniałem płynną uszczelkę 45 tys km temu.
mixann jest offline   Odpowiedź z Cytatem