View Single Post
Stary 15-10-2016, 19:42   #7
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: 2.0 tdci wysokie spalanie - kilkanaście litrów

Mi weszło 49,5 , a zasięgu miałem 3 czy 5 km , ale wiadomo że komputer trochę oszukuje i są tam jakieś resztki zawsze . Ale to nieważne . Czyli przepływomierz ?

Bo w trasie mam w miarę okej , przy maks załadowanym aucie ( 3 osoby i bagażnik oraz złożona kanapa po dach wypchane narzędziami ) jak sprawdzałem na autostradzie na kilkudziesięciu kilometrach to przy 110 km/h miałem na kompie 4,9 l/100 km , a przy 140 km/h pokazywał 7,5 l/100km .

Po mieście za to jest ogromne . Jeżeli faktycznie zostało mi drugie 150 km do przejechania , to pewnie zrobię to w tydzień i napiszę ile na tym tankowaniu wyszło . Chociaż komputer pokazuje mi jeszcze 400 km zasięgu , ale to można między bajki włożyć . Może on się nie dogrzewa po mieście bo termostat nie zamyka ?

Mi po głowie ciągle chodzi termostat z przepływomierzem , ale to łącznie około 600 zł , więc chciałbym dobrze trafić . Natomiast z drugiej strony na paliwie szybko zacznę oszczędzać jak się uda . Albo ten egr niedomknięty . Będę czyścił w wolny weekend .

Dzięki za zainteresowanie .
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem