View Single Post
Stary 31-12-2014, 09:03   #1729
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał Krzysiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przed świętami jadąc około 90-100 km/h przy 2000 obrotach wywaliło mi check i "sprężyny" zaświeciły, ująłem nogę z gazu bo myślałem, że zaraz obroty spadną do zera i samochód zgaśnie, ale dodałem gazu i jak gdyby nigdy nic, pojechałem dalej.

W poniedziałek podpięty został komputer i..... nic. Żaden błąd nie został zarejestrowany.
Generalnie jeżeli zaświeciła się kontrolka świec, to powinien być zapisany bład. Ale... są wyjątki. Np w 2,0 tdci nie jest zapisywany błąd czujnika wałka rozrządu, dopiero podczas testowania układu w trybie rzeczywistym - kiedy czujnik jest nadal uszkodzony - tester (dobry tester) wywali komunikat "brak synchronizacji czujników wałka rozrządu i wału korbowego". I skoro nie ma błędu czujnika wału - wiadomo, że czujnik wałka rozrządu padł.
Sądzę jednak, że potrzebujesz podłączyć się pod dobry tester, bo powinny być błędy - opisany przypadek jest mocno wyjątkowy.

Falowanie wolnych obrotów to najczęściej wypracowane wtryskiwacze, ale zjawisko raczej nie znika po nagrzaniu - tak jak u ciebie. Robiłeś próbę przelewową? To jest najlepszy i obiektywny test wtryskiwaczy, mówiący prawie wszystko o ich kondycji.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 31-12-2014 o 09:07
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem