View Single Post
Stary 11-02-2023, 09:56   #8
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Elektryka działa z opóźnieniem po odpaleniu silnika

Dziś jeszcze raz wyjąłem GEM, teraz rozebrałem, płytkę umyłem, włożyłem do piekarnika na chwile żeby dobrze wysuszyć. Sprawdziłem też wtyczkę od licznika czy nic się nie dzieje i wszystko wygląda bardzo dobrze. Niestety żadnych pozytywnych zmian. Dalej ta denerwująca usterka.
Czy brakuje to nie wiem, nie wszystkie gniazda są obsadzone ale też nic nie wypadło z GEM. To że niektórych brakuje bezpieczników rozumiem że to normalne, bo nie wszystkie funkcje mam w aucie. A wszystko co mam na wyposażeniu to działa normalnie.
Pozostaje tylko podmiana GEM, tylko że to chyba jak gra w totolotka z tego co patrzę to ceny jak z kosmosu a szansa że kupię coś co leżało rok pod płotem po rozbiórce auta duża.


Wieczorem ...
Sprawdziłem wszystko co możliwe i chyba jest winowajca. Niestety stacyjka do końca nie odbija po przekręceniu kluczyka. Jak silnik odpali i puszczę kluczyk to nie do końca wraca na swoją pozycję. Jak tylko lekko go dotknę od razu wszystko wraca. To chyba gorsze niż GEM, co można z tym zrobić? nie chcę nowych kluczyków chcę zostać przy tym co mam, jest to jakoś naprawialne?



Pozdrawiam
__________________


Ostatnio edytowane przez moons ; 11-02-2023 o 16:21
moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem