Temat: [Focus 1998-2004] Rozrusznik kręci, brak iskry.
View Single Post
Stary 27-05-2023, 12:51   #19
Gutek_2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-11-2011
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Rozrusznik kręci auto nie odpala

Witam serdecznie,
mam taki problem, auto przy pracującym silniku w pewnym momencie zgasło i już nie odpaliło.
Wszystkie kontrolki zapalają się po przekręceniu kluczyka i odpowiednio gasną, rozrusznik kręci, auto odpala i od razu gaśnie.
Pierwszy raz jak to się zdarzyło to tyle razy kręciłem aż rozładowałem akumulator, po naładowaniu akumulatora i podłączeniu go na drugi dzień auto odpaliło od pierwszego razu i nie było problemów długi czas.
Po roku albo i dłużej, znowu taka sytuacja, kolega scholował mnie do domu a w domu wziąłem drugi kluczyk i znowu auto odpaliło od pierwszego razu, i znowu zero problemów.
Pomyślałem że to może problem z immobiliserem w kluczyku więc zacząłem wozić ze sobą obydwa. Ale dzisiaj znowu taki numer i żaden z kluczyków nie może odpalić, czy może wie ktoś co może być przyczyną takich problemów?
Autko to Focus MK1 1,6 benzyna.
Pozdrawiam serdecznie

Jeszcze jedno, tak jak wspomniałem teraz żaden kluczyk nie odpalił, odłączanie na kilka minut akumulatora również nie przyniosło efektu. Zostawiłem auto w spokoju i poszedłem się zrelaksować, po około dwóch godzinach,może dwóch i pół, wróciłem do auta i odpaliło od pierwszego przekręcenia kluczyka.
Może jednak zna ktoś rozwiązanie tej zagadki?
Dodam że wydaje mi się iż w każdym przypadku zgaśnięcia silnika i braku możliwości ponownego odpalenia trochę zdusiłem niechcący silnik co spowodowało zgaśnięcie.

Ostatnio edytowane przez Gutek_2 ; 27-05-2023 o 15:37
Gutek_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem