Temat: [Mondeo 2007-2014] jaki rozmiar opon lub kół ?
View Single Post
Stary 18-07-2019, 10:39   #3567
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: jaki rozmiar opon?

A więc tak. Wystosowałem wczoraj maila do Michelin Polska w ww. temacie, a dzisiaj otrzymałem odpowiedź zwrotną treści jn.:

"Szanowny Panie Jakubie,

Dziękujemy za kontakt z Serwisem Obsługi Klienta Michelin.

W związku z Pańskim zapytaniem, chcielibyśmy Pana poinformować, że opony można używać do 10 lat od daty produkcji. Także prosimy się nie martwić, powinien Pan móc spokojnie jeszcze sporo przejechać na tych oponach. Rzeczywiście, zalecamy częstsze sprawdzanie opon 5-letnich, ale wiąże się to z ich eksploatacją. Jeżeli opony zostały zakupione w zeszłym roku jako opony nowe, nie musi Pan ich jeszcze sprawdzać. Opony do 3 lat od daty produkcji traktowane są jako opony nowe i pełnowartościowe. Jeżeli mimo to, wolałby Pan sprawdzić ich stan u wulkanizatora, załączamy link do wyszukiwarki naszych autoryzowanych serwisów: https://www.michelin.pl/auto/dealer-locator .


Pozdrawiamy serdecznie,
Serwis Obsługi Klienta".

Bump:
Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledze sprzedali stare opony (on nieświadomy), miały chyba z 10 lat albo więcej i jedna przednia strzeliła na A1 przy ok. 120 km/h. Co skończyło się pocałowaniem środkowej barierki. Na szczęście ruch był mały i nic więcej w niego nie wjechało.
Serwis wulkanizacyjny pokrył koszty naprawy i dostarczył nowe opony. Przynajmniej tyle.
No, ale jednak 10 lat i więcej, to jest różnica w stosunku do opon 5 letnich. Zadecydowałem, że przedmiotowe "nówki" idą na tył, a na przodzie wylądują Hankooki Ventus Prime 3 K125, Uniroyal Rainsport3 lub Fulda SportControl 2.
Micheliny PS3 będę obserwował i zlecę kontrolę ich stanu w serwisie z akredytacją Michelin (u mnie akurat Euromaster).

PS. Fuldy są pozycjonowane niżej niż hankooki, ale na etykiecie i w opiniach naprawdę fajnie wypadają, więc chyba właśnie je zamówię.
PS2. Z racji niezdecydowania (taka natura niestety) chodzi mi jeszcze po głowie opchnięcie tych "nówek" i zamówienie kpl. 4 szt.

Ostatnio edytowane przez jaksen ; 18-07-2019 o 11:37
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem