View Single Post
Stary 05-10-2013, 14:25   #42
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Jaki akumulator do 1.4 benzyna ?

Witam!

Po 7 latach od momentu wyprodukowania mojego auta przyszedł czas na wymianę akumulatora. Dotychczas jeździłem na oryginale Motorcraft 12V 43Ah 390A.
Po lekturze różnych forów zdecydowałem się na zakup akumulatora krajowej produkcji ZAP Sznajder Batterien Silver 12V 53Ah 450A biegunowośc P+ (plus po prawej stronie) srebrowo-wapniowy. Wymiary tego akumulatora: 206 x 175 x 175mm - czyli zostaje jeszcze miejsce na ocieplenie boczków i spodu skrzynki na akumulator np. przy pomocy styropianu gr. 1cm.

Cena ZAP-a Silver: 240,00zł. Jak na razie - jest dobrze. Dla zainteresowanych uwaga: z kodu wypalonego na obudowie sami nie wyczytacie daty produkcji. Taką odpowiedź uzyskałem w dziale reklamacji firmy ZAP. Ten "unikatowy" numer to kod, który oni on-line "rozkodowują". Krótko - jeżeli ktoś kupuje aku firmy ZAP, to najlepiej do nich zadzwonic i tam odkodują ten numer oraz podadzą, kiedy dany aku został wyprodukowany. Nie wiem czy to wiarygodne rozwiązanie, ale można w ten sposób sprawdzic magika ze sklepu.

Z fajnych bajerów tej baterii to rączka transportowa oraz tzw. "magic eye", czyli wskaźnik naładowania/rozładowania/serwisu.

Telefon do centrali firmy ZAP: (22) 723 60 11 i prosic o połączenie z działem reklamacji.

Link do katalogu produktów i zastosowań aku firmy ZAP: http://www.zap.pl/sites/default/file...e2009-01pl.pdf

Strony od 35. do 38. tego katalogu to baterie dla fordów.

Ostatnio edytowane przez michalpodroznik ; 05-10-2013 o 15:32
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem