View Single Post
Stary 06-07-2020, 12:30   #74
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

O
Cytat:
Napisał karex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wejdź na stronę www brinka i pobierz instrukcję montażu do swojego samochodu. Na końcu instrukcji są szablony. Przed cięciem jeszcze to przemyśl, bo producenci haków mogą mieć różne systemy mocowania kuli i ich wysokości (przykręcenia kuli).
Dzięki kolego za sugestie, ale mam hak westafalii i niestety z instrukcji haka do mojego nadwozia, w chyba najbardziej popularnej konfiguracji - kombi, zwykłe zawieszenie, jedna rura wydechowa, polift, niestety instrukcja nie podaje dokładnie jak postąpić.
- dla modeli do 07/2010 jest ładnie rozpisane ze schematem cięcia,
- dla modelu od 08/2010 w wersji ST schematu może nie ma, ale wskaane jest iż trzeba zgodnie z linią na odwrocie zderzaka
- dla modelu od 08/2010 w zwykłej wersji bez dokładek/dyfuzorów jest odnośnik do obrazku nr 17, ale tam już nic nie ma o zderzaku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zapewne trzeba postąpić analogicznie jak w przypadku wersji ST, czy trzeba ciąć po konturze, który jest naniesiony na zderzak... no ale czy ktoś mógłby mi to potwierdzić, może jakiś schemat podesłać jeżeli takowy istnieje?

Schemat dla wersji do 07/2010 jest logiczny, bo dolne mocowania zderzaka faktycznie są po środku i mało jest tam miejsca na błąd. W wersjach od 08/2010 dolne mocowania są rozstawione po bokach, więc tak naprawdę czy więcej czy mniej przytniemy, to się nic nie stanie - ew hak nie wejdzie, albo będzie widać cięcie.

Pytanie jakie cięcie jest najlepsze aby hak z gniazdem bez problemu wchodził, a miejsce cięcia było niewidoczne (dla modeli kombi, ze zwykłym zderzakiem od 08/2010) ?

Edit1:
Ostatecznie przed zabraniem się za cięcie zderzaka przymierzyłem go na aucie, a tu zdziwienie, ponieważ nie było konieczności jakiegokolwiek cięcia.

Tak więc podsumowując, dla Mondeo mk4 kombi od 08/2010, w wersji ze zwykłym zderzakiem nie zachodzi potrzeba jego cięcia, gdy montujemy hak westfalii.

EDIT: Po aktywacji w elmie dedykowanej wiązki marki hak-system, która przy zielonej wtyczce miała 3 zamiast 4 przewodów (brak przewodu masowego, który występuje przy oryginalnej wiązce idącej od modułu) wszystko pięknie zadziałało i działa do tej pory.

Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 07_2010_08_2010_ST.jpg (8.8 KB, 124 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 08_2010_zwykła.jpg (10.1 KB, 102 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg instrukcja do ST i zwyk_08_2010.jpg (10.7 KB, 110 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez jaksen ; 03-09-2020 o 10:24
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem