View Single Post
Stary 27-03-2010, 06:59   #6
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Jesli mozna, to odniósłbym sie do propozycji z pierwszego postu i przykładu tego modułu bt w mk4 mondeo.
TiM, przedstawiłeś propozycje aby bardziej techniczne sprawy dotyczące sprzętu audio/cb/gps( i nie tylko) zostawiać w danym dziale samochodu. OK. wszystko byłoby dobrze, gdyby to radio, wspomniany moduł, sposób podłączenia, sposób obsługi, programowanie itp wystepowało tylko i wyłącznie w danym modelu auta. A co jesli występuje w kilku modelach? Ma powstać wiele równoległych takich samych tematów? w zasadzie zdublowanych. Informacje zawarte w nich będa powielane. Wiem, ze w kazdym modelu beda zapewne inne kolory kabli, w innym miejscu moze byc wiązka, ale to sa minimalne róznice.
Z tego co juz zauważyłem przykładowy moduł jak i radio znajduje sie i w mondeo mk4 i w focusie mk2 i chyba w c/maxie, w zasadzie wszędzie tam, gdzie znajdzie sie ten typ radia(model). W końcu ten moduł łączymy nie z samochodem, tylko z radiem.

Jesli taki temat bedzie tylko i wyłacznie w dziale danego samochodu, to uzytkownicy innych modeli nie skorzystają.
Np. Wy( nie wszyscy) uzytkownicy mondeo mk4 oraz posiadacze innych modeli sporadycznie, albo wcale nie czytacie działów innych modeli. A gdyby juz rok temu ktos w dziale focusa ten temat rozpracował nad którym teraz walczyliście? Po co odkrywać Amerykę po raz drugi?

Juz takie przypadki były, że w kilku działach toczyły sie równlegle te same tematy, dokładnie o tym samym a autorzy nie wiedzieli o tym. Wtedy narodził sie pomysł na takie działy tematyczne jak Audio, diesel. O ile z klasyfikacją tematów z zakresu audio nie ma wiekszych problemów, to juz działem diesel są problemy. Czasami trudno sklasyfikować dany temat. Jedynie nie ma problemu z slnikami VW w galaxy. To jest silnik który wystepuje tylko i wyłacznie w galaxy(chyba, ze sie mylę, ale na dzisiaj taka jest moja wiedza). Zwróccie uwagę, że zaden temat o dieslu TDi nie trafił do działu ogólnego "diesel".
Moderator tez nie jest omnibusem, może sie mylić i sa narzędzia na forum, aby to sprostować.
Na razie kończę, bo kwalifikacje sie zaczeły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem