Temat: [Mondeo 2000-2007] Ciągłe uszkodzenia dwumasy
View Single Post
Stary 21-11-2012, 21:31   #9
linkgrabber
ford::average
 
Avatar linkgrabber
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Koło
Model: BMW
Silnik: 3.0xd
Rocznik: 2008
Postów: 195
Domyślnie Odp: Ciągłe uszkodzenia dwumasy

Cytat:
Napisał Luk@s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z całym szacunkiem, ale co wy piszecie o jakimś centrowaniu dwumasy i innych wprowadzacie w błąd.
Z całym szacunkiem kolego miły ale to Ty sie mylisz, wiem że sporo mechaników wychowalo sie na dużych fiatach i polonezach i tego tam nie było wiec nikt nie zwraca na to uwagi.

Nawet jak sam nie wiedzialem o takim przyrzadzie to zaprowadzilem auto do mechanika i wymienil bez tego, już teraz przy innym aucie spytalem sie go cyz ma ten przyrzad, stwierdzil, że "niepotrzebny" wiec robil to kto inny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tu poczytaj wszystko dokladnie:
http://www.schaeffler.com/remotemedi..._sac_pl_pl.pdf

W skrócie ten przyrzad słuzy do dokrecenia śrub bez naciagania docisku, jesli sprobujesz śruby dokrecac bez tego to zobaczysz ze do powierzchni kola dwumasowego dociagasz docisk wlasnie tymi śrubami, możesz go skrzywić już na tym etapie, jak robisz tym przyrzadem to docisk już dolega i bez problemu dokrecasz śruby kluczem a potem dynamometrem z okreslona siła wyrazona w Nm. Sam zakladalem tak dwie tarcze i serio jest różnica. Zreszta widac w zamieszczonych przeze mnie materiala LUKa (producenta dwumasy do mk3), że jest tak jak pisze.

Na poparcie swojego zdania co masz, nadal jestem w błędzie?
linkgrabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem