Temat: [Mondeo 2007-2014] Bardzo częste wypalanie filtra DPF
View Single Post
Stary 11-02-2020, 09:11   #276
maksimus
ford::beginner
 
Imię: Maksym
Zarejestrowany: 07-12-2013
Skąd: Skierniewice
Model: Ford mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Przerwany proces wypalania dpf

Witam koledzy.
Przejrzałem forum nie znalazłem podobnego tematu. Jeżeli przegapiłem przepraszam i bardzo proszę admina o przeniesienie.
Mam mondeo z 2010 roku 2,0tdci 140km przebieg 250k.
Problemem u mnie jest non stop wyskakujący komunikat o usterce silnika i z automatu brak mocy. Za każdym razem podczas jazdy po 2 - 3 km bez reguły wyskakuje błąd. Niedawno zaobserwowałem jak zjechałem do domu po krótkim przejeździe, auto rozgrzane, a usterka nie zdążyła wyskoczyć, że włączyło mi się wypalanie dpf. Zostawiłem auto na wolnych obrotach parę minut, po tym czasie podniosłem mu obroty na 2500-3000 i po paru sekundach wyskoczył komunikat usterka silnika i wypalanie zostało przerwane. Następnego dnia próbowałem powtórzyć sytuację, rozgrzałem silnik i zacząłem jeździć. Po kilku nie udanych próbach udało mi się wyczuć moment startu wypalania dpf zatrzymałem się na poboczu i pozwoliłem mu się na wolnych obrotach wypalić. Po tym procesie miałem 5 dni (ok 550km po mieście)spokoju z usterką silnika i brakiem mocy. I powrócił dramat od nowa. Błąd jaki mi tylko wyskakuje po odczytaniu to P 2263.
W marcu 2019 regenerowałem dpf, w sierpniu 2019 turbo, wymieniłem brązowy zaworek i czujnik na ścianie grodziowej (chyba różnicy ciśnień dpf). Samochód nie kopci nie dymi tylko brakuje mu mocy podczas komunikatu o usterce silnika.
Panowie bardzo Was proszę o jakieś wskazówki podpowiedzi, bo już naprawdę ręce mi opadają. Za każdą wskazówkę będę bardzo wdzięczny.
VIN WF0GXXGBBGAJ16277
maksimus jest offline   Odpowiedź z Cytatem