View Single Post
Stary 20-04-2024, 11:20   #1
pawelostutos
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-02-2019
Skąd: Oświęcim
Model: Mondeo
Silnik: 1997
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Zapełnianie DPF przy włączonym tempomacie

Witam forumowiczów. Postanowiłem założyć ten temat gdyż od dwóch dni nurtuje mnie bardzo ciekawy przypadek zapelniania się filtra DPF. Otóż kilka dni temu aktywowałem w moim mondziaku 2.0 diesel 150/180KM zwykły pasywny tempomat.
Do tej pory jeździłem bez tego wynalazku i przyznam że jest on bardzo przydatny będąc na co dzień w trasie. Ale w czym rzecz? Otóż od jakiegoś miesiąca zauważyłem że filtr DPF zapełnia się i wypala co 200 km. Podgląd na działanie DPF mam na bieżąco,gdyż korzystam z tzw. Pudełka Damiana (większość z Was wie o co chodzi)
Wczoraj będąc w trasie zapełnienie "load" po pokonaniu 200 km. uzyskało 100 procent więc siłą rzeczy ruszyło wypalanie. Proces trwał ok 10 km. i po wypaleniu filtra do 21procent proces się zakonczyl.Przeszedłem na jazdę na tempomacie i o dziwo: zapełnienie filtra spadło jeszcze do 17 procent. Mało tego. Przejechałem dalsze 200 km. (gdzie przy jeździe bez tempomatu byłoby już 100 procent i kolejne wypalanie) a tu tylko 45 Moje pytanie brzmi: co ma wspólnego tempomat z zapełnianiem się filtra DPF? Dlaczego jazda przy załączonym tempomacie spowalnia zapełnianie się DPF -u? Czy to normalne?
pawelostutos jest offline   Odpowiedź z Cytatem