View Single Post
Stary 26-04-2013, 21:16   #19
Radu9
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2012
Skąd: wielkopolska
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1.6L Duratec 16V PFI (100PS) Sigma
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Spalanie na poziomie 13, 15 a teraz 18L (benzyna 1.6)

Cytat:
Napisał majster354 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
10 litrów zimą na odcinkach 6-7 km, to chyba na jakiejs dwu pasmowej miejskiej trasie, albo przy bardzo slimaczym tempie jazdy.
Według tego co ja zaobserwowałem na takich odcinkach miejskich z kilkoma postojami na światłach, czekaniem do 2 cykli świetlnych na ruszenie, prędkościami do 3 biegu, spalanie średnie silnika 1,6 benzyna wynosi około 12-13 litrów.
Z całym szacunkiem ale musisz mieć chyba bardzo ciężką nogę, że tyle Ci pali. Komputer pokazywał ubiegłej zimy 9,7 l/100km, z tankowania pod korek wychodziło mi około 10,2l/100km i to nie po dwu pasmowej miejskiej trasie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy tępo ślimacze trudno ocenić zależy jak drogi były odśnieżone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dlaczego prędkości do 3 biegu, wiadomo przecież że im wyższy bieg wrzucisz tym mniej pali, przy zmianie biegów więcej obserwuje obrotomierz a nie prędkościomierz.

Pozdrawiam.
Radu9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem