Temat: [Focus 2018- ] Wrażenia z jazdy nowym modelem
View Single Post
Stary 07-02-2024, 20:33   #2065
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,663
Domyślnie Kilka pytań o Focusa i małe wrażenia z jazdy

Cześć wszystkim.
Nie miałem dotąd do czynienia z Focusem rocznik 2020. kilka razy jeździłem wersją mk3. Akurat na czas serwisu Fiesty dostałem takie auto jako zastępcze.
Wersja Trend doposażona w czujniki parkowania i tempomat i nic poza tym.
Diesel 1.5 120KM

Z dieslami mam skrajnie małe doświadczenie, ale zawsze wydawało mi się, że jazda w przedziale obrotów 1500-2000 jest dla nich optymalna. Tu dane mi auto mi generowało kangurki podczas jazdy na II biegu ze stałą prędkością ok 40km/h. Przyśpieszało, samo hamowało i znów rwało do przodu. Ten typ tak ma?

W Fieście przyzwyczaiłem się do dość sporych lusterek zewnętrznych. Tu pole widzenia jest strasznie małe. Bogatsze wersje też mają takie małe lusterka?

Trzecia rzecz, która mnie zaskoczyła to wrażliwość auta na stan baterii w kluczyku. Miałem pecha i bateria się wyładowała dokumentnie. Auto wyświetliło komunikat o całkowitym wyładowaniu baterii i... nie odpaliło. Musiałem poszukać punktu gdzie mi baterię w kluczyku wymieniono i auto pojechało dalej.

Poza tym Focus wygląda zgrabnie, wnętrze ma miłe w dotyku, miękką skórę i tworzywo pod skórą na kierownicy, dobrze się prowadzi i wybiera nierówności.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem