View Single Post
Stary 15-12-2023, 14:14   #112
bolojang
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-07-2008
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Ford Focus Kombi Mk4 Titanium X
Silnik: 1.0 EcoBoost 125KM MHev
Rocznik: 2024
Postów: 54
Domyślnie Odp: drgania karoserii powyżej 130km/h

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie masz pojęcia o czym piszesz. KAŻDA opona po 4-5 latach traci swoje właściwości, bo guma traci swoje właściwości po takim czasie, parcieje, kruszeje, robi się plastik a nie guma.. I nie ma żadnych testów, które by twierdziły inaczej, a wręcz przeciwnie. Nie ma też znaczenia, czy opona tylko leżakowała jako nowa w magazynie, czy była założona na felgi/stała/jeździła. Po 5 latach nadaje się do wymiany.

Polska jest mistrzem dziadzienia, dlatego potem taki efekt, że ludzie jeżdżą na 10 czy 20-letnich oponach, bo wulkanizator powiedział klasyczne "panie, jeszcze pół bieżnika, więc jeden sezon obleci - i tak co roku".

Dlatego jeździj sobie na tak starych oponach. Pół kraju na takich jeździ, a ponoć pół miliarda much nie może się mylić, że kał jest smaczny.
Mój drogi ekspercie, mam na samochodzie przejechane dokładnie 65551 km przez 8 lat, to w zimie z tego 1/4 lub 1/3, na oponach jeszcze widać 6 to coś znaczy jak je eksploatowałem i przechowywałem. Jest to ich ostatni sezon a i coś ci powiem, dziadek miał na wsi wóz z kołami gumowym, ładunki często gęsto po 2, 3 tony i opony wytrzymywały 20 lat, fakt, że prędkość żadna.
bolojang jest offline   Odpowiedź z Cytatem