View Single Post
Stary 20-01-2014, 21:10   #18
Octavian84
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 03-09-2012
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus Mk 2
Silnik: Diesel 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 34
Domyślnie Odp: Szarpanie silnika między 1600 a 1800 0br./Min. + Wysokie spalanie

Witam Wszystkich,

Odświeżam temat i częściowo zamykam.

Dzięki podpowiedzi kolegom z forum podjechałem do Mayaka celem podpięcia mojej foczki do komputera. Wgraliśmy kilka gadżetów oraz (przede wszystkim) jakieś magiczne, stuningowane rosyjskie sterowniki do silnika zwiększające moc i moment obrotowy. Po wypróbowaniu okazało się, że szarpanie na III biegu (1800-2000 obr.) jak na razie zniknęło. No i oczywiście silnik dostał dodatkowego kopa co od razu wypróbowałem na autostradzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Pozostała mi tylko do zdiagnozowania nierówna praca silnika na 1 biegu. Ale o tym w nowym wątku.

Bump:
Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo tylko po zaslepieniu EGR.
w takich tematach z szarpaniem-zaslepienie EGR-to pierwsza podstawowa czynnosc -ktora powinno sie zrobic.
Apeswu-masz zaslepiony egr?
Aha, był bym zapomniał. Wymiana końcówek wtrysków wyeliminowała problem wysokiego spalania. W połączeniu z zaślepionym EGR dało wynik 6,5 litra w zimę po mieście (4,6 latem na trasie).
__________________
Pozdrawiam,
Piotr
Octavian84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem