View Single Post
Stary 08-04-2013, 22:41   #1
witekk-lodz
ford::amateur
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 08-04-2013
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus MK2 Platinum 5d
Silnik: 1.6 100KM benzyna
Rocznik: 09.2007
Postów: 3
Domyślnie Spalanie na poziomie 13, 15 a teraz 18L (benzyna 1.6)

Witam,

Mam fokę z września 2007 to taka, jeszcze nie 2FL, ale już w środku jest w pełni jak 2FLGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Silnik 1.6 benzyna 100KM. Wiem, że to nie jest demon jakości i nowoczesności... ale. Autko od jakiegoś czasu coraz więcej pali, stopniowo 11,12,13 litrów na setkę. Była zima - myślałem, że może większe obciążenie. Później myślałem, że może olej bo miałem już 15000 przejechane na nim - wymieniony. Silnik ma przejechane około 70000 km.

Jeżdżę po mieście, głównie po centrum krótkie odcinki po 5-7km. Nieszczędzę gazu.. ale ostatnio spalanie zaczęło rosnąć... jeszcze niedawno miałem 15 litrów, a ostatnie tankowanie to nagle 18 litrów?!

Wiem, że muszę się wybrać do ASO Brzezińska, albo na Tuwima do ATZ (Łódź).. ale chciałbym móc coś może podpowiedzieć mechanikom, zanim wymienią mi pół silnika...

Na spadek mocy nie narzekam. Spalanie podałem według komputera, jednak w tankowaniu też widać zmianę.

Co ciekawe na trasie 80-120km/h na odcinku 130km spalanie jest na poziomie 7-7,5l więc chyba w miarę normalnie.

Czy ktoś ma jakiś pomysł?
witekk-lodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem