Temat: [Focus 2011-2014] 1.6 pali na 3 garach do 3000obr
View Single Post
Stary 16-04-2024, 11:12   #6
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,523
Domyślnie Odp: Focus 1.6 pali na 3 garach do 3000obr

Cytat:
Napisał clubGRANT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podstawą diadnostyki jest odczytanie kodów błędów, jeśli ich nie ma należy sprawdzić wizualnie, zaczął bym od świec ponieważ spotkałem się z takimi przypadkami.
Teraz zdalnie w modzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oczywiście kody błędów sprawdziliśmy, z istotnych jest zarejestrowane wypadanie zapłonu na jednym konkretnym cylindrze. Dzisiaj podjedzie po klucz do świec i wykręcimy. Tak może świeca/cewka/wtrysk dawać, że od jałowych do 3000 nie pali na garze a potem zaczyna? Nie spotkałem się z takim przypadkiem osobiście śmierdzi mi to niską kompresją.

Cytat:
Napisał Foka mk4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słaba kompresja na tym garze.
Właśnie też tak się domyślam bo przy większych obrotach napompuje. Gdyby było coś z tłokiem to chyba już by się silnik rozpadł ewentualnie kompletnie cały cylinder wyłączony dwa dmuchałoby ze skrzyni korbowej jak głupie. Osobiście śmierdzi mi nadpalonym/krzywym/niedomykającym się zaworem.

Cytat:
Napisał thesperado Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakładam, że naprawa na miejscu raczej w grę nie wchodzi.
Jeśli to świeca, cewka ewentualnie wtryskiwacz to oczywiście coś się ogarnie na miejscu. Co do rozbiórki silnika to raczej w grę nie wchodzi.

Cytat:
Napisał thesperado Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy kolega jest w stanie wyłapać cylinder, który robi problem i wykręcić świece, aby było więcej informacji?
Tak, jest to jeden konkretny cylinder sprawdziliśmy po błędach, jest na nim wypadanie zapłonu i to w sumie jedyny istotny błąd. Rozrząd na miejscu. Coś delikatnie stuka dodatkowo w silniku ale nie jakoś mocno, może być to tylko wrażenie jak pracuje na 3 garach. Dzisiaj podjedzie po klucz do świec i wykręcimy. Tak może świeca/cewka/wtrysk dawać, że od jałowych do 3000 nie pali na garze a potem zaczyna? Nie spotkałem się z takim przypadkiem osobiście śmierdzi mi to niską kompresją przez nieszczelny zawór

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 16-04-2024 o 15:00
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem