View Single Post
Stary 31-01-2012, 13:29   #5
BrunoBanani
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-01-2012
Skąd: Zachodnie pomorze
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2L benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Falujące obroty - wymiana kolektora ssącego.

Witam, ja tu pierwszy raz więc wybaczcie za ewentualne gafy.
Jestem "szczęśliwym" posiadaczem Mondeo mk3. Czytam to forum od jakiegoś czasu bo mam chyba podobny problem.
Tylko że coś mi nie pasuje. Piszecie o kolektorze ssącym i blaszkach które domontujecie i że nie zmienia wam to w żaden sposób zachowań auta.
mam taki problem-auto zachowuje się dziwnie podczas próby przyspieszenia-dwie żabki i jedzie normalnie, to samo dzieje się jak redukuje z wyższego na mniejszy bieg i dodaje gazu- dwie żabki i jedzie dalej. jadę normalnie -powiedzmy 4 bieg i 60 na liczniku , dodaje gazu dwie żabki i jedzie dalej. Czasem z jedynki jak ruszam to muszę go przytrzymać na pólsprzegle i podnieś obroty bo normalnie zaczął by się dusić -jest tez czasem efekt wahnięć obrotów- z wysokich wbijam jałowy bieg i spadają ponad normę , podskakują i się dopiero normują .
Przyczyny szukałem we wszystkim już chyba -od kabli do cewki poprzez świece filtry. Czyściłem tez wszystko co można wyczyścić.Przeszedłem już chyba wszystkie komputery, czytniki itp. nie ma błędu a wcześniejsze wymiany nic nie pomogły.
I teraz , trafiam do jednego mechanika który mi mówi o tych właśnie blaszkach- mam je luźne i żeby nie narobiły mi krzywdy w silniku to on je proponuje zdemontować bo tak robi większość a nie ma to wpływu na nic. I teraz tak, oczywiście nei pomaga to w niczym bo problem istnieje dalej. Trafiam do kolejnego z rzędu fachowca od aut-chłopak lubi wyzwania i zagadki, więc mimo że często tego nie robi podejmuje się znalezienia przyczyny za wszelką cenę.
Po miesiącu poszukiwań, sprawdzania dochodzi do wniosku że przyczyna są -wcześniej powycierane blaszki a teraz ich brak.
Co o tym myślicie, pytam bo koszt ich naprawy nie jest mały, a z drugiej strony wam po ich demontażu nic takiego się nie dzieje? Ma ktoś może jakieś sugestie co to może być-lubie to auto ale czasem doprowadza mnie to do szału jak muszę się zbierać skokami do wyprzedzania czy ruszania ze świateł.


Pozdrawiam.
BrunoBanani jest offline   Odpowiedź z Cytatem