View Single Post
Stary 30-11-2011, 07:42   #7
JanKowalski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-10-2011
Model: Focus
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: ABSCAR , nie dziękuje ...

Tak jak podczas całego zajścia , to jest Pana słowo przeciwko mojemu.
Nie chodzi o to ,ze część kosztuje 50 , 20 czy 5 zł , chodzi o fakt.

Cytat:
Napisał grześ. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podsumowując:
ABSCAR stara się w najlepszy sposób dbać o swoich klientów i ich pojazdy, a ewentualne UZASADNIONE reklamacje zawsze staramy się załatwić w sposób satysfakcjonujący klienta. I w tym przypadku również, jeśli istniałby jakikolwiek dowód, że usterka powstała u nas, pokrycie kosztów zakupu przewodu (używany ok. 50 zł – sprawdziłem) nie stanowiłoby problemu.
Liczymy się również z RZETELNYMI opiniami klientów. Dobre nas satysfakcjonują , a negatywne pozwalają wyciągnąć wnioski i motywują do jeszcze lepszej pracy.
My naciągaczom i oszustom również dziękujemy!
Grzesiek Zarzycki
Ten marketingowy bełkot mógł już Pan sobie darować , tylko pogrąża Pan siebie pisząc takie bzdury.
Jeżeli miało by to przełożenie na rzeczywistość, tego postu by nie było.
Zamiast pisać na forum może Pan umieść " podsumowanie" na ulotkach firmy w której Pan pracuje i rozdać "jeszcze" klientom , może ktoś się naciągnie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Post wcale nie jest anonimowy bo dobrze Pan wie o kogo i jaką sprawę chodzi.
Wszystko co miałem do powiedzenia na ten temat zostało już powiedziane i nie będę się powtarzał.
Co do numeru telefonu Pana szefa , po odmowie podanie go , poprosiłem o wybranie numeru przez pracownika serwisu na co usłyszałem - patrz pkt. 2 "mojego" podsumowania.

Moje podsumowanie się nie zmieniło:

Cytat:
Napisał JanKowalski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podsumowując:

Oddając samochód do ABSCAR'u:

1. Zrób zdjęcia całego samochodu łącznie z silnikiem i częściami ,które będą wymieniane.
2. Jeżeli będzie problem, nie licz na kontak z Szefem ABSCAR'u ( ewentualnie możesz spróbować się dodzwonić w godzinach 12.00-13.00 )
3. Jeżeli zdecydujesz się na ten serwis przed zapłaceniem porównaj stan samochodu ze zdjęciami ( przed / po )
4. Jeżeli masz możliwość wybrania innego serwisu , zrób to , szkoda twoich nerwów i czasu !!!

p.s.
Temat do zamknięcia

Ostatnio edytowane przez JanKowalski ; 30-11-2011 o 07:48
JanKowalski jest offline   Odpowiedź z Cytatem