View Single Post
Stary 09-02-2022, 16:41   #20
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

[QUOTE=Waterspoon;3396133]Niestety to na powodzie ciąży obowiązek dowodowy i chociaż Pani zdaniem to idiotyczne, sądu nie będzie obchodzić czy miała czy nie miała Pani takiej możliwości. Sąd orzeka na podstawie dowodów i to nie jest idiotyczne, ponieważ inaczej każdy by pozywał każdego na podstawie swoich odczuć lub domysłów.

Kontynuując Pana tok myślenia, jeżeli pozwany żąda udowodnienia rzeczy niemożliwej i na tej podstawie Sąd orzeka na jego korzyść, większość jakichkolwiek spraw byłaby nie do wygrania.
Domysły to są Forda, że nie było płynu.

Nie rozumie Pani pojęcia winy w postępowaniu odszkodowawczym. Powód musi udowodnić, ze to działanie pozwanego ( umyślne lub nie ) doprowadziło do powstania szkody. Zatem jest istotne czy wynikała on z działania lub zaniechania pozwanego, czy wynikała z Pani niedbalstwa, gdzie taką linię obrony obierze Ford i co jest całkowicie zrozumiałe i uzasadnione. - ten problem już rozgryźliśmy.

Jeżeli jeszcze nikt nie ingerował w pojazd i silnik, to jest to jedyny działający na Pani korzyść ważny element tego postępowania.

Pani osobiste odczucia niestety nie są podstawą do uzyskania odszkodowania niestety. Jednych stresuje palący się samochód, innych srający pies na podwórku pod oknem.
Przegrzane i zniszczone silniki to fakt , a nie odczucia.

Jeżeli polskie sądy rejonowe nie muszą brać pod uwagę wyroków polskiego Sądu Najwyższego, naprawdę nie wiem na czym opiera Pani wniosek, że wezmą pod uwagę wyroki sądów amerykańskich, a tym bardziej jakiś for użytkowników forda.

Nie pisałam o wyrokach sądów amerykańskich, lecz, że napiszę do kancelarii prowadzącej pozew zbiorowy w Delaware z prośbą o przekazanie powodom moich danych kontaktowych, Amerykanie są bardzo życzliwym narodem i mam nadzieję na wejście w posiadanie kolejnych dokumentów obciążających Forda. Wspólny przeciwnik jednoczy.

Proszę również wziąć pod uwagę, że pozwany powoła się wyprodukowane np 2 890 576 silników ecoboost i one pracują normalnie. - ale po akcji serwisowej czy nadal jeżdżą bez czujnika poziomu płynu oraz bez sygnalizacji podwyższonej temperatury płynu chłodzącego???

Bump:
Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A daj VIN auta tak z ciekawości
WF0SXXGBWSDP23736
Do dnia dzisiejszego mój VIN nie został podany do UOKiK, do powiadomienia ze stycznia 2018 dołączyli listę VIN, a do wymuszonego naszymi pismami powiadomienia z 06.09.21 listy VIN nie dołączyli - uparli się, że nadal będą łamać prawo, bo "nie mamy Pana płaszcza i co Pan nam zrobi" , przejadą się na tej bucie i arogancji.
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem