View Single Post
Stary 09-02-2022, 07:14   #14
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał tessa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Waterspoon;]Czy w instrukcji obsługi jest zapis o konieczności sprawdzania poziomu płynu i w razie ubytku jego uzupełnienia ?
Oczywistym jest, ze go uzupełniałam, twierdzenie, że mam to udowodnić jest idiotyczne, bo jakże miałabym to uczynić?
Niestety to na powodzie ciąży obowiązek dowodowy i chociaż Pani zdaniem to idiotyczne, sądu nie będzie obchodzić czy miała czy nie miała Pani takiej możliwości. Sąd orzeka na podstawie dowodów i to nie jest idiotyczne, ponieważ inaczej każdy by pozywał każdego na podstawie swoich odczuć lub domysłów.

Cytat:
przegrzania i nieszczelności układu chłodzenia a dokładnie w tym tkwiła wada ecoboostów
Nie rozumie Pani pojęcia winy w postępowaniu odszkodowawczym. Powód musi udowodnić, ze to działanie pozwanego ( umyślne lub nie ) doprowadziło do powstania szkody. Zatem jest istotne czy wynikała on z działania lub zaniechania pozwanego, czy wynikała z Pani niedbalstwa, gdzie taką linię obrony obierze Ford i co jest całkowicie zrozumiałe i uzasadnione.

Cytat:
"Czy pojazd jest w takim stanie, że biegły powołany przez sąd może ocenić powody zniszczenia ?" - tak
Jeżeli jeszcze nikt nie ingerował w pojazd i silnik, to jest to jedyny działający na Pani korzyść ważny element tego postępowania.


Cytat:
Za mój stres, stres moich małych dzieci, pamięć jak biegliśmy po pasie awaryjnym a , przede wszystkim, totalna olewka Forda na moje pisma, nie odpuszczę. Jutro napiszę list do kancelarii prowadzącej sprawę w Delaware.
Pani osobiste odczucia niestety nie są podstawą do uzyskania odszkodowania niestety. Jednych stresuje palący się samochód, innych srający pies na podwórku pod oknem.

Cytat:
Zapisałam się do FB grupy Ford Ecoboost Nightmare i dostaję coraz ciekawsze informacje. Maja listę VIN silników, które padły w wyniku przegrzania i nieszczelności układu chłodzenia, liczba na chwilę obecną wynosi 1800szt.
Jeżeli polskie sądy rejonowe nie muszą brać pod uwagę wyroków polskiego Sądu Najwyższego, naprawdę nie wiem na czym opiera Pani wniosek, że wezmą pod uwagę wyroki sądów amerykańskich, a tym bardziej jakiś for użytkowników forda.
Proszę również wziąć pod uwagę, że pozwany powoła się wyprodukowane np 2 890 576 silników ecoboost i one pracują normalnie.

Nie przesądzam, czy Pani wygra czy przegra, ale jestem z "branży" i pragnę tylko uzmysłowić Pani z czy się Pani zderzy, nawet przyjmując, że ma Pani rację, ponieważ nawet ci co mają rację, nie zawsze wygrywają w sądach.
Pozdrawiam i powodzenia.
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem