View Single Post
Stary 24-10-2013, 08:46   #1
mjr
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Ford C-MAX Panther Black (Metallic)
Silnik: 1.8L Duratorq-DI HPCR Lynx
Rocznik: 2009
Postów: 142
Cool Błąd stały CPU P1622 - co zrobić aby się go pozbyć ?

Cześć, to mi się narobiło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nasz c-max od pewnego czau gasł a szczególnie na biegu jałowym.
Wczoraj wymieniłem czujnik położenia wału korbowego i NIC!

Auto jak się rozgrzeje do 90stC traci moc i silnik pracuje nie równo, tzn tak jaby wtryski wypadały z równego dawkowania. Pomaga wyłączenie kluczyka i od razu przekręcenie na ON (bez rozrusznika). Auto od razu jedzie jak złoto.

Pojechałem wczoraj do kuzyna, który ma komputer i zaczęliśmy szukać.

Cały czas wyświetla się błąd P1622 - immobilizer (chyba brak komunikacji, czy jakoś tak).
Na początku jak przyjechałem i auto zgasło u niego na placu, pokazał się komunikat na desce rozdzielczej "awaria silnika" Po odczytaniu błędów komputerem pokazywał się błąd P0605 - sterownik PCM "błąd pamięci ROM"
Wykasowaliśmy i ten błąd zniknął.

Przeszukując dalej był jeszcze błąd U 2023 - układ ABS/ESP
U1900 - deska rozdzielcza - błąd komunikacji


Postanowiłem odpiąć alarm, a konkretnie zmostkować odcięty przewód.
Zrobiłem to i auto po pracowało przez kilka min i znowu zgasło.
Pokazał się błąd P1622 - immobilizer.
Wykasowałem i postanowiłem opuścić skrzynkę z bezpiecznikami nad nogami pasażera.

Jak tylko opuściłem je na dół (nic nie odpinałem) na desce pokazał się czerwona gwiazdka (mróz) i brak wskaźnika temperatury.
A co najgorsze na komputerze pokazał się BŁĄD STAŁY - CPU, bez możliwości usunięcia.
Auto odpaliło i za chwilę zgasło!!!

Lekko się załamałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dopiąłem wszystkie wtyczki i postanowiłem złożyć skrzynkę bezpiecznikową.
Po złożeniu, zniknął błąd stały - CPU, pozostał tylko P1622, wykasowałem.


I pojechałem około 23 do domu.........................

Proszę pomóżcie bonie wiem czego szukać i gdzie!!!

A i najważniejsze - GDY ROBILIŚMY TEST CAŁOŚCIOWY AUTA, WYWALAŁO NAM KOMPUTER. DŹWIĘK BYŁ TAKI JAK SIĘ PRZEKRĘCA KLUCZYK on/off. Przygasała nam lampka i po chwili wyskakiwał błąd P1622 !!
Mam jaki problem z komunikacją i nie wiem gdzie go szukać.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 25-10-2013 o 20:57
mjr jest offline   Odpowiedź z Cytatem