View Single Post
Stary 30-12-2014, 21:05   #1722
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taka możliwość istnieje, ale praktycznie jest bardzo mało prawdopodobna.

Niezależnie od tego nikogo nie straszę, tylko piszę jak jest - w końcu nie napisałem, że na pewno tak musi być - pozostawiłem aż 10% szans, że może to jest coś innego...
Życzę Koledze maly78106 jak najlepiej, żeby okazało się że u niego to jest właśnie te 10%. Chciałbym się mylić w swoich diagnozach... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok, pełna zgoda

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Regeneracja przelewających mocno wtryskiwaczy w takiej sytuacji oczywiście pomoże, ale... na krótko. Praktyka pokazuje, że czasem na 10, a czasem na 30 tys.km.
Praktyka także pokazuje, że nawet ekstremalnie mocno przelewające wtryskiwacze przy całkowicie sprawnej pompie (tzn. nowej lub świeżo po regeneracji) nie powodują wchodzenia w tryb awaryjny.
Chyba co innego rozumiemy pod pojęciem regeneracja wtryskiwaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ja pisałem o kompletnej regeneracji wtryskiwaczy, czyli takiej , ze w praktyce zostaje stara sama obudowa, a całe wnętrze zostaje wymienione, oczywiście na oryginalnych częściach delphi. Myślisz, że tzw. nowe wtryskiwacze to coś innego? To są de facto też regenerowane na tej samej zasadzie, na tych samych urządzenia składane i kalibrowane, tylko że w oddziale delphi w UK. Różnica polega na tym ze są one średnio ok. 100PLN droższe niż regenerowane u autoryzowanego przedstawiciela delphi, który się na tym zna. Zauważ, że jeśli kupujesz "nowe" wtryskiwacze delphi to musisz oddać stare albo dopłacasz parę setek pln.
I uwierz, ze dobrze i kompletnie zregenerowane wtryskiwacze (bo np. wymiana samych zaworków to żadna regeneracja) wytrzymują dużo więcej niż podane przez Ciebie 30k km., znam to z autopsji, ponieważ regenerowałem 2 wtryskiwacze przy przebiegu ok. 200k km, teraz mam ponad 312k km i, odpukać, zero problemów. Wcześniej miałem 2 inne wtryskiwacze wymienione na "nowe" przy przebiegu ok. 170k km i też z nimi nie ma problemu ofcourse. I jeszcze jedno z czym się z Tobą nie zgadzam, mój samochód wszedł w tryb awaryjny, w każdym z 2 przypadków powodem były lejące wtryskiwacze, pomimo że pompie nic nie dolegało, i do dzisiaj na szczęście nic nie dolega.

Cytat:
Napisał maly78106 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Filtr wymieniałem jakieś 3-4 miesiące temu
Czyli najprostszy i najbardziej banalny powód odpada. Tak z ciekawości zapytam, jakiej firmy ten filtr? I jeszcze jedno pytanie, czy twoje problemy z autem zaczęły się jak tylko pojawiły się mrozy?
__________________
FORD MONDEO Mk4

Ostatnio edytowane przez ethernal ; 30-12-2014 o 21:07
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem