View Single Post
Stary 11-02-2010, 11:53   #517
tomassos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Głosujmy na najlepszy Fanklub. FCP górą !!!

Cytat:
Witam,



Usuwam regularnie głosy, które oddawane są za pomocą skryptów odwołujących się bezpośrednio do pluginu głosowania, bez odsłony strony. W waszym wypadku skrypty działały z dwóch klas adresów 188% i 109%. Oddając głosy z regularnością 3-4 na minutę.

Jak zawsze w takim wypadku nie twierdzę, że jest to świadome działanie Klubów. Dlatego nie nakładamy na Kluby żadnych sankcji poza kasowaniem głosów oddanych przez skrypty.

Aby nieco złagodzić konkurencję, postanowiliśmy rozszerzyć grono finalistów do 10 klubów. W trakcie wyłaniania zwycięzcy ilość głosów uzyskanych w głosowaniu nie będzie miała znaczenia. Poczynimy także razem z finalistami ustalenia co do sposobu głosowania w następnej edycji konkursu.

Ford Club Polska z całą pewnością będzie jednym z finalistów, ponieważ dysponuje odpowiednim potencjałem. Obserwując statystyki wejść na stronę konkursową, jestem zdania, że nie należy już oczekiwać dużych zmian w górnej stawce.



Pozdrawiam


Taką odpowiedź dostałem. Okazuje się, że znow się regulamin zmienił. Jak wywnioskowałem; zrezygnowali z punktu mówiącego o komisji wybierajacej zwycięzcow na rzecz głosowania o, jak do tej pory, blizej nieokreślonej formie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nareszcie udało mi się tutaj zalogować. I dobrze. Zaczynamy: Komisja a właściwie kapituła będzie się składała z wiekszości z osób znanych w tzw świecie motoryzacyjnym, ale nie mających nic wspólnego z AŚ. Od nas będzie najpewniej jedynie Naczelny i jeden vice i 3 osoby z zewnątrz.

Wybierać będą spośród 10 klubów o największej ilości głosów. Kryterium będzie działalność Klubu a nie ilość uzyskanych w głosowaniu punktów.

Muszę monitorować głosowanie, żeby zachować tam elementarny porządek. Głosy idące z jednej klasy IP, co paręnaście sekund, przez całą noc, wzbudzają moje podejrzenia. I żeby tylko moje. Wysłaliście do nas kilka maili. Ja dostaje kilkadziesiąt maili dziennie "Sprawdźcie natychmiast tych..." "Sprawdźcie tamtych ..." Wykryłem oszustwo!!! itd.....

Schemat i mechanizm głosowania nie był rzeczywiście pomyślany na tak ogromne zainteresowanie. Przed głosowaniem rozsyłaliśmy mailing do fanklubów i dostaliśmy jedynie kilka odpowiedzi. Zakładaliśmy, że jeżeli w całym konkursie będzie oddanych 10K głosów to już będzie pełen sukces. Dlatego nie planowaliśmy nawet restrykcji na IP, nie mówiąc już o rejestracjach. I to rzeczywiście był błąd, z którym musimy się teraz borykać. No, ale nie myli sie ten kto nic nie robi.


pozdrawiam

Tomasz Sadowski
tomassos jest offline