Temat: [Mondeo 2000-2007] Brak świateł cofania...
View Single Post
Stary 10-06-2022, 22:22   #14
pepinoogorino
ford::amateur
 
Imię: Pepino
Zarejestrowany: 30-09-2013
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Brak świateł cofania...

To ja odkurzę ten zapomniany wątek.
W moim mondziaku mk3 benzyna 2004, skrzynia manual 5 biegów również przestały działać światła cofania. Sprawdziłem, że elektyka jest ok (zworka na wtyczce do czynijka powoduje zapalenie się obu wstecznych). Wykręciłem czujnik (jest obok filtru powietrza, a nie pod akumulatorem), sprawdziłem miernikiem - brak zwarcia pinów przy wciśniętej kulce. Zamówiłem nowy, ilość i głębokość gwintów się zgadza. Jak założę go na wtyczkę i ręcznie wcisnę kulkę - świata cofania zapalają się. Niestety po wkręceniu czujnika na miejsce i wbiciu wstecznego już nie. Odkręcałem czujnik i sprawdzałem, że w otwór jest zasłaniany przez metalowy element, który pojawia się po wrzuceniu wstecznego, więc na oko to właśnie on powinien wciskać kulkę. Myślałem, że może za słabo go dokręciłem, więc dowaliłem go przedłużonym kluczem nasadowym 22 z grzechotką na końcu. Dawał już taki opór, że na pewno bardziej się go dokręcić nie dało, a jednak dalej nie działa. Co ciekawe w momencie wrzucania i wyrzucania wstecznego jest taki moment, kiedy przez ułamek sekundy światła na chwilę błyskają, ale dociąganie lewarka nic w tym nie pomaga.
Wniosek: element ze skrzyni zbyt słabo dociska tę kulkę. Jak to najszybciej poprawić?
Frezować czujnik? Czy może da się jakoś doregulować ten wsteczny?
pepinoogorino jest offline   Odpowiedź z Cytatem