View Single Post
Stary 30-08-2018, 20:44   #7
hehe89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Czeladź
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 125
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Odp: Spalanie oleju po remoncie 250ml/1000km - czy to dużo czy normalne zużycie?

Jeśli to zużycie oleju jest zbyt duże, to mam nadzieję, że mechanik weźmie na klatę swoją robotę. Napisałem tutaj, żeby tylko się upewnić co do tego oleju, no bo nie znam się, mechanicy mówili mi też że po remoncie to za dużo, że nie powinien brać oleju, no ale na forum fordowskim to chyba najwiarygodniej było się dowiedzieć jakie jest dopuszczalne normalne zużycie. Nie mam zamiaru tutaj na mechanika naskakiwać, ja się tylko nie znam i pytam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mechanik jest polecany na forum, wielu ludzi było zadowolonych, znalazłem wypowiedź jednej osoby, że właśnie jemu nie bierze oleju. Zastanawiałem się tylko czy to ja wydziwiam czy tylko mi się wydaje, że 250ml/1000km to dużo czy normalne zużycie.
Wyboru nie miałem jaki remont miałbym mieć no i też się nie znam, mechanik miał ocenić czy będzie potrzebny kapitalny remont czy nie, ocenił, że nie jest potrzebny całkowity. Wydaje mi się, że coś tam z silnika dawał komuś do zrobienia, a nie że tylko pierścienie wymieni i na tym koniec. Jak było rzeczywiście - nie wiem, nie mam zdjęć, jakiejś dokumentacji remontu, ale mechanik polecany na forum mondeoklub, więc to raczej niemożliwe, żeby wymienił tylko pierścienie nie sprawdzając reszty. Nawet jeśli poszło coś nie tak to przecież najlepszym się zdarza, nie ma tragedii, od tego jest reklamacja. Pamiętam tylko jego słowa przed robotą "po moim remoncie nie będzie brał Ci w ogóle"... a tu sie okazuje że muszę mieć 3 butelki na dolewki.
Napisałem na forum żeby się upewnić czy zużycie jest normalne czy nie bardzo.
O fakturę zawsze mogę poprosić, to nie jest łaska, uzgodniona wstępnie cena była cenę za usługę razem z paragonem a nie jakieś wydziwianie, że vat trzeba zapłacić itd, to nie te czasy już Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zwłaszcza, że taka faktura przydałaby mi się, żeby podać do sądu sprzedającego, bo silnik to była wada ukryta i bym odzyskał pieniądze. No ale wtedy to się cieszyłem, że w końcu auto będę mieć sprawne. A na silnik rękojmia to chyba 2 lata jest jeśli dobrze kojarzę.
Kompresja jest równa, na moim mierniku z allegro i mierniku mechanika wynik był dobry, u dwóch innych mechaników kompresje miałem za wysoką 16, ale manometry takie troche wiekowe, u jeszcze jednego to całkowicie miał coś z manometrem, bo przy kompresji 7 to auto by mi raczej nie jeździło.

Ostatnio edytowane przez hehe89 ; 30-08-2018 o 20:57
hehe89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem