View Single Post
Stary 24-01-2012, 19:02   #7
vi_king
ford::advanced
 
Avatar vi_king
 
Zarejestrowany: 27-10-2004
Skąd: Jelenia Góra
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 234
Domyślnie Odp: Biały dym, nierówne obroty, naprawa i koszty

Święte słowa, koledzy, co do stylu jazdy. Kiedyś miałem samochód tylko dla siebie i nie było kłopotów. Teraz jeździ również nim moja żona. Jest dobrym kierowcą, ale Mondeuszowi w pedał nie wciśnie ( " bo po co jeździć agresywnie" ). Muszę poinstruować i pokazać rachunek od mechanika. Powinno mnie to uchronić od podobnej sytuacji na przyszłość. Jednak nie jest to do końca prawda. W wakacje zrobiliśmy ponad 3000 km po normalnych drogach, gdzie na odcinku 700 km ma się średnią prędkość 110 km/h więc turbina się "przedmuchała". Pęknięcie rury było później i nie chodzi mi o to że turbina zasysała syf tylko o to że po wciśnięciu mocniej w pedał z wydechu waliła taka sadza, że aż trudno było za mną jechać. I tak miałem przez 2 miesiące. Nie wiem (tylko przypuszczam) czy miało to wpływ na geometrię turbiny. Jedno jest pewne po czyszczeniu więcej błędu "sprężynki" nie widziałem.
Mondi ma jeszcze jedną przypadłość. Wyszła teraz. Mianowicie tzw. "falujące obroty". Jak odpalam rano (zimny) pracuje tak jakoś niestabilnie i ma niskie obroty. Nie gaśnie. Tylko tak dziwnie pracuje. Rzecz odkryłem jak odpaliłem silnik i musiałem odśnieżyć samochód. Gdybym odpalił i od razu odjechał pewno nic bym nie zauważył. Widziałem, że to temat dość popularny na forum - muszę mu się przyjrzeć. Jak sobie nie poradzę zapoznam z nim mechaników. Tylko będą mi musieli furę przenocować na dworzu bo inaczej nic nie znajdą.
O efektach poinformuję niezwłocznie.
__________________
S-MAX MK2 2.0 EcoBlue Titanium 2019
Jeżeli wydaje ci się, że wszystko działa dobrze to z pewnością coś przeoczyłeś.
Jeżeli coś może się popsuć - popsuje się na pewno.
vi_king jest offline   Odpowiedź z Cytatem