View Single Post
Stary 10-09-2009, 00:09   #1
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie TDCI - odpala i gaśnie

Kilka tygodni temu kupiłem Focusa TDCI z uszkodzonym silnikiem. Okazyjnie tak samo jak i drugi silnik. Wszystko przełożyłem i nie moglem odpalić. Odpalał po dłuższym kręceniu, pracował nierówno i gasł po ok 1 sekundzie (zdarzało się, że po 10). Jeśli paliwo było napompowane i wszystko podłączone to nie wyrzucało "sprężynki".
Licznik z trybie serwisowym pokazuje FFFF czyli...nic (teoretycznie nie ma połączenia). Nie mam nawet ELMa bo raczej nie pójdzie z tym autem.
Oddałem w bezsilności wtryski do "speca" który stwierdził, że są całkowicie zabite. Ręce mi opadły jak powiedział, ze nic z nich nie leci więc nie ma prawa odpalić. Nic do stracenia więc je wyczyściłem i auto pali od reki chodzi równo...ale na 2-3 sekundy. Nie mruga sprężynka, po prostu gaśnie i tyle.
Podmieniłem czujnik położenia wałka i na jednym nie odpalał i włączyła się sprężynka, więc ten który mam jest chyba sprawny.
Wydaje mi się, że pompa lub lejący wtrysk spowodują włączenie się "sprężynki", ale jak na razie nic takiego nie zauważyłem (choć wydaje mi się, że jeden wtrysk leje).

Stawiam jak na razie na czujniki:
- wału - jak go zdiagnozować?
- crash sensor - choć wydaje mi się, że można z tym jeździć, chyba, że w dieslach jest zabezpieczenie jak w benzynie.
- przód auta jest nadal nie zamontowany, ale szczerze wątpię, żeby niezamontowane lampy albo chłodnica powodowały takie problemy

Będę wdzięczny za wskazówki lub informacje jeśli ktoś miał podobny problem.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 10-09-2009 o 00:15
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem