View Single Post
Stary 27-05-2010, 16:30   #4
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: Jak dbać o silniczek 1.6 TDCi?

Cytat:
Napisał Corleon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Otóż, tak jak w temacie. Szczególnie chodzi mi o turbo(bo dwumasa i wtryski to wiadomo...pierwsze pożyje długo jak będziemy delikatnie się obchodzili, a drugie pożyje długo jak będziemy dobre picie kupowali autkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Na jednym z forum dowiedziałem się, że najlepiej zmieniać biegi przy ok 2300 obr/min do 2500 obr.min, wtedy podobno optymalnie będziemy wykorzystywali turbo i ogólnie silnik i teoretycznie nic złego nie powinno się przytrafić.
Na innym forum pisali, że najlepiej ciągnąc do 3000 obr/min.
Na kolejny znów, żeby najlepiej przy 2000obr/min zmieniać bieg na wyższy.

A Wy drodzy koledzy co o tym myślicie? Przy ilu obr/min najlepiej jest zmieniać biegi tak aby w pełni wykorzystać potencjał 1.6 109KM i nie zajechać turbo?


I czy prawdą jest, że turbo ze zmienną geometrią(takie podobno jest w tym silniku) należy traktować trochę bardziej brutalnie by ja(turbine) od czasu do czasu "przedmuchać"??

Oraz jednak jedno pytanie odnośnie dwumasy mam.
Jak ruszać "z pod świateł"? Tak jak w benzynce(zwykłe sprzęgło), razem z dodaniem gazu popuszczanie sprzęgła? Czy najpierw samym sprzęgłem rozruszać samochód i potem gaz?
Troszkę już zgłupiałem bo znów tyle ile forumowisk to tyle teorii na temat ruszania.

Ale się rozpisałem;D. Liczę na jakieś sugestie i podpowiedziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z góry dziękuję za zainteresowaniem się tematu

Pozdrawiam

P.S- proszę o odpowiedzi na temat, a nie offtop^^
Żywotność wtrysków i całego układu paliwowego , zależy nie tylko od jakości paliwa ale też w dużej mierze od twojego stylu jazdy.
Na pewno , tak jak napisał jeden z kolegów , nie wolno katować zimnego silnika , odpowiednia temp. w dieslu to podstawa. Co do zmiany biegów to co prawda nigdy nie jechałem tym autem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , ale wydaje mi się że 3000 obr/min to trochę dużo , natomiast 2000 to chyba ciut za mało , z pewnością po jakimś czasie wyczujesz odpowiedni moment na zmianę biegu, gdzieś po między tym przedziałem . Pozdrawiam
PaBlLoO90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem