Temat: [Focus 2004-2008] Światła do jazdy dziennej - LED
View Single Post
Stary 14-01-2012, 10:09   #101
joe70
ford::average
 
Avatar joe70
 
Zarejestrowany: 30-09-2011
Skąd: W-ch
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 16V Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 111
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

Tak sobie przeanalizowałem schematy elektryczne w mk2 i wymyśliłem alternatywne zasilenie świateł dziennych umieszczonych w wnęce halogenów za pomocą jednego przewodu i osławionego mini-przekaźnika R-15.

Muszą być spełnione dwa warunki:

- jest instalacja do halogenów
- włącznik świateł nie posiada załączania halogenów przednich

czyli większość aut bez halogenów powinno spełnić te warunki.

1. w skrzynce bezpieczników montujemy na swoje miejsce przekaźnik R15 od DRL
2. wtedy od razu na pinie 26 wtyczki zielonej w skrzynce bezpieczników wewnątrz str. pasażera otrzymujemy plus po stacyjce i po przestawieniu przełącznika świateł w pozycję pozycyjne lub mijania-pozycyjne brak tego plusa , czyli dokładnie to czego potrzebujemy do świateł DRL.
3. teraz to już prosto łączymy jednym przewodem pin 26 wspomnianej zielonej wtyczki z pinem 3 wtyczki włącznika świateł , w ten sposób podajemy wspomniane w pkt. 2 napięcie dokładnie na wtyczki w wnękach halogenów.
4. pozostaje tylko podpięcie lamp w wnękach.

5. sygnalizacja wg. schematów po załączeniu zapłonu na zegarach zapali się kontrolka halogenów przednich oraz kontrolka swiateł Auto lub DTRL , przy czym nie jestem pewien czy zapalenie tej ostatniej nie musi być poprzedzone przeprogramowanie GEM !???

6. działanie - po załączeniu zapłonu zapalają się światła dzienne w wnękach halogenów (+ kontrolka halogenów przednich i ewentualnie świateł Auto , DTRL) , po ustawieniu przełącznika świateł w pozycję pozycyjne lub pozycyjne -mijania , światła dzienne gasną wraz z kontrolkami.

Wkrótce zamierzam to sprawdzić w praktyce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam !

Ostatnio edytowane przez joe70 ; 14-01-2012 o 10:14
joe70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem