Temat: [Focus 1998-2004] 1.6 benzyna gdzie filtr paliwa ?
View Single Post
Stary 01-01-2016, 19:44   #27
oolli
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 01-01-2015
Model: focus
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2000
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.6 benzyna gdzie filtr paliwa ?

Także, prosze panstwa, pompa wymieniona, wycięcie w tym miejscu kawala blachy naprawde wyśmienicie pomaga przy takim zabiegu ale zawsze takie rzeczy róbcie na własną odpowiedzialność ze wszystkimi środkami ostrożności tj gaśnica lub dwie w zasiegu reki i ewentualnie jakiś stary koc. Przewody paliwowe są blisko ciętej blachy a cięcie szlifierką powoduje oczywiscie od cholery iskier ... Dorośli jesteście - wiecie co robicie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W każdym bądź razie pompa z focusa 1.6 2004r pasuje do focusa1.6 2000 r z tym że przełożyć musiałem czujnik poziomu paliwa bo tamten choć wtyk pasował to nie pokazywał poziomu paliwa ,ale mógł być zrąbany bo focus z jakiego to wyjąłem był po dachowaniu. Czujnik przełożony i wszystko OK. Drugą sprawą była uszczelka pompy z bakiem- kilka mm za mała i jakaś dużo twardsza od mojej więc też przełożyłem, nakretce dociskającą pompę warto przeczyścić gwint i przejechać go lekko olejem. I jeszcze uszczelki na wtykach wężykow- należy je "poukładać" w gniazdach, a potem podłączać wężyki.
Najpierw oczywiście wymiana filtra mnie czekała, żeby zbyt duzo kasy nie wydać, ale niestety nie obyło sie bez wymiany pompy. Teraz nie odpala juz na " pyk" jak wczesniej ale pali i śmiga . Pozdrawiam i mam nadzieje, że komuś pomogę !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ps: nie polecam robić takich rzeczy przy -5*C przy otwartym garażu... tragidia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oolli jest offline   Odpowiedź z Cytatem