View Single Post
Stary 08-05-2010, 14:29   #5
tom66
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-10-2009
Skąd: zachodniopomorskie
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 16V Ti-VCT
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: focus 2 1,6 tivct 05r pedał sprzęgła

No i byłem w serwisie. Wprawdzie ja nadal nie wiem jak to wymienić ale serwis wymienił to za 120 zł. Widziałem, że po wymianie sprężyna została zaczepiona o pedał (tym końcem z dłuższym oczkiem) i o element karoserii (??) nad pedałem (tym krótszym oczkiem). Chciałem w jakimś innym Focusie to zobaczyć (taki sam rocznik i silnik oczywiście) jednak nie zdążyłem, ponieważ wymieniona sprężyna pękła...
Po pierwszej wymianie dostałem 2 lata gwarancji i oczywiście nie omieszkałem z tego skorzystać. Wymieniono mi ponownie sprężynę, z tym że teraz założono dodatkowo inną - taką, która nie była założona fabrycznie (pełni ona podobno rolę stabilizującą).
Z tego wynika, że Niemcy nie założyli sprężyny od nowości tak jak trzeba???
Mniejsza z tym, być może jest to rozwiązanie "nowsze", może z nowszej wersji Focusa...
Teraz nie widzę tej (tych) sprężyn w ogóle, a po poprzedniej wymianie widziałem jak jest zaczepiona... Być może za pierwszym razem coś spaprali przy wymianie a może zaczepili nie w tym miejscu co trzeba??? Faktem jest, że sprężyna pękła w tym samym miejscu co za pierwszym razem...
W ogóle pedał pracował bardzo ciężko (nawet było słychać skrzypienie tej sprężyny), myślałem że tak ma być, bo to nowa sprężyna.
Teraz mam dwie nowe i pedał pracuje lekko i cicho.
Mimo wszystko mogę polecić ten serwis - Szczecin Ustowo, nawet zainteresowanym mogę podać nazwisko osoby, która doprowadziła tą naprawę do końca. Oczywiście nic nie dopłacałem (a przecież dołożono mi drugą sprężynę, której nie było ani za pierwszym razem, ani nawet podobno wcześniej). Mam tylko mieszane uczucia co do pierwszej naprawy...
Ale teraz - po naprawie gwarancyjnej jestem zadowolony. No i za "stówę" a nie za trzy.. A czy gdzieś u "mechaniora" w podwórku dostałbym gwarancję i powtórną wymianę gratis??? Raczej wątpię. A zapłaciłbym podobnie.
Opisany przypadek dotyczy rocznika 2006 - 1,6 TiVCT (w dieslach jest inaczej).

Pzdr
tom66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem