View Single Post
Stary 28-01-2010, 15:59   #4
tom66
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-10-2009
Skąd: zachodniopomorskie
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 16V Ti-VCT
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: focus 2 1,6 tivct 05r pedał sprzęgła

Witam!

Aby nie mnożyć postów podpinam się do tematu.
W serwisie oraz w sklepach twierdzą, że nie ma takiej sprężynki do mojej wersji (po rozkodowaniu numeru VIN). Mam auto z importu, dodatkowo ma przesuwane pedały (można je przybliżać) i zdalny kluczyk - aby uruchomić silnik należy wcisnąć sprzęgło.
Wspomiana sprężynka u mnie również występuje, bo pękła i leżała koło nóg. Nie ma śladów mocowania "na stałe" z pedałem sprzęgła, a w niektórych sklepach sugerowali wymianę całego pedału (jako całość ze sprężynką bo takowa sama, oddzielnie nie występuje). Widziałem taki "zestaw naprawczy" w ford-esklep.pl i ta "moja" sprężynka to jest ta z dwoma oczkami (bez tego białego plastiku). Jak sobie poczytałem forum to nie wiem czy udać się do mechanika (który raczej na bank tego wcześniej nie wymieniał) czy też zdać się na serwis (drogo i daleko, ok. 90 km) a telefonicznie nie bardzo się mogę z serwisem dogadać. Jak już im wytłumaczę o co chodzi, to oni wyjeżdżają z numerem VIN i twierdzą, że nie ma takiej sprężynki. Miał ktoś może taki problem, co można dodatkowo zepsuć przy takiej amatorsko-chałupniczej wymianie, na co zwrócić uwagę. Co radzicie drodzy Forumowicze?

Pozdrawiam
tom66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem