View Single Post
Stary 24-07-2011, 12:51   #5
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0)

Ja mam taki silniczek i jest to starszego typu, za to dobrze się sprawująca jednostka.
Jedyny problem jaki zaobserwowałem to pływanie obrotów na nierozgrzanym silniku. Raz przeczyścili i pomogło, ale problem widzę powraca. Nie jest dokuczliwy, jeżeli rozgrzewam silnik na wolnych obrotach lub mogę przejechać bez zatrzymywania się odcinek w którym silnik się nagrzeje wystarczająco.

Co do spalania, nawet w mieście czy na autostradzie - utrzymując prędkość przepisową 140 km/h według nawigacji, co wychodzi jakieś 155 km/h na liczniku, specjalnie zerowałem średnie spalanie dla tych testów - nie przekroczyłem 10 l/100km. Wyszło ok 9,5 l/100km
statystyki: http://www.spritmonitor.de/en/detail/345410.html

Natomiast średnie spalanie - rejestruje wszystkie tankowania - obecnie wynosi 7,97 l/100km
Staram się jeżdzić ekonomicznie, co nie oznacza wolno i mało dynamicznie, bo jak mam się rozpędzić to robię to właśnie dynamicznie. Natomiast jak widzę przeszkodę to po cholere się rozpędzać, czy dalej cisnąć gaz, żeby za chwilę hamować. Staram się jechać na jak najwyższym biegu, jeżeli tylko silnik pracuje rytmicznie.

Co do głośności to do 4500 obr/min nie jest głośny, później już zaczyna być coraz głośniej, ale przy standardowej jeżdzie (pomijam wyprzedzanie przy redukcji do 3 biegu) takich obrotów się nie wykręca. Przy 150 km/h na 5 biegu mam ok 4000 obr/min. Za to powyżej tej szybkości znacząco narasta hałas opływającego powietrza co skutecznie zagłusza hałas silnika.

Zimny i nagrzany silnik zapala bezproblemowo. Najgorzej na silniku niedogrzanym, co zapewne łączy się z tym co napisałem na początku - tu komputer sobie coś nie radzi, niekiedy potrzeba kilku dłuższych prób.

Ostatnio edytowane przez Kipa ; 24-07-2011 o 12:53
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem