View Single Post
Stary 24-07-2011, 10:15   #3
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0)

Mój tata na Mk4 2.0. Co do dźwięku silnika - z zewnątrz jest wyraźnie słyszalny, we wnętrzu natomiast bardzo wytłumiony - owszem, słychać go przy przyspieszaniu, ale wg mnie brzmi bardzo przyjemnie, ba, dawno nie słyszałem "fajniej" brzmiącego silnika R4 (pomijając jednostki usportowione Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), choć to oczywiście kwestia gustu. Jeśli jednak ktoś jest bardzo wyczulony na poziom decybeli, niezależnie od tego jak brzmi silnik, to faktycznie może mu być ciut za głośny. Dla mnie jest w sam raz. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do spalania, do 13 litrów dochodzi raczej tylko w mieście podczas jazdy na zimnym silniku, zanim się rozgrzeje. Tacie w mieście chyba nie przekracza 10,5-11 litrów, a dodam, że tata ma tendencję do jeżdżenia na niskich biegach (50 km/h na 3. biegu, podczas gdy ja wtedy mam już "czwórkę") Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli chodzi o problemy z rozruchem - zdarza się, że czasem faktycznie trochę "pomyśli" zanim odpali, ale i tak jest znaczna poprawa względem mojego Mk3 1.8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (inna sprawa, że nie wiem czy nie będę musiał u siebie zmieniać za jakiś czas świec i przewodów zapłonowych - może one też mają wpływ na "skuteczność" odpalania silnika). W każdym razie, jak dotąd - a Mk4 mamy od końca lutego - "łapał" chyba zawsze przy pierwszej próbie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 24-07-2011 o 10:20
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem