View Single Post
Stary 28-09-2012, 22:15   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Chip Transit 2.0 Tddi

Cytat:
Napisał Janek-RS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz coś więcej o tym Boxie,jestem zielony w tych sprawach.Wiem jedno że muszę to zrobić bo te 85 KM jest nie do przyjęcia.
To jest niewielkie urządzenie montowane w komorze silnika, wpinane pomiędzy sterownik pompy i komputer samochodu. Jest wyposażone od razu w odpowiednie dla danego modelu wtyki, więc montaż trwa szybko.
Problem w tym, że na rynku jest mnóstwo chłamu reklamowanego jako cudowny element zwiększający moc i moment nawet o 30%. Nie wierz w to. Niestety - dobry, bezpieczny i stabilny w pracy cyfrowy box jest drogi. Nie sprawdzałem ostatnio, ale kiedyś do tddi to było ponad 1.500 zł. W aktualnym cenniku V-techa nie ma boxa dla pompy VP30, jest dla VP-37 i kosztuje 790 zł, dla VP44 (to nie twoja, ty masz VP30) 1.300 zł.
Taki box ma możliwość ustawiania głębokości ingerencji, w praktyce można liczyć na przyrost mocy rzędu 10-15% i max.momentu ok 14-17%, piłowanie w górę wyniku w komercyjnym aucie które ma zarabiać - nie ma raczej sensu... Dobrze jest sprawdzić na hamowni co się osiągnęło (150 zł).
Kiedy np sprzedajesz auto - możesz go wypiąć i komuś odsprzedać.
Ponieważ upłynęło już 6 lat od zakończenia produkcji modeli tddi - nie wiem czy to będzie takie proste kupić odpowiedni box... http://vtech.pl/katalog/chip-tuning-Ford-Transit
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 28-09-2012 o 22:31
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem