Temat: [Focus 1998-2004] Woda na dywaniku pasażera:(
View Single Post
Stary 07-08-2007, 22:06   #7
and_f
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2007
Postów: 17
Domyślnie

PUNKT dla JABO02, Twoj pomysl z papierem toalatowym powinien byc opatentowany !!!.
Jeszcze tego nioe sprawdzilem ale od razu wydaje sie w genialny, na pewno to sprawdze, Dzieki,
tymczasem

cd. 'Focus - woda pod nogami pasazera'

... moja juz 6-ta wizyta w serwisie gdzie wymienili szybe. Tym razem poprawiono
1. poprawiono przewody od klimatyzacji ktore wchodza do kabiny, poprawiono w ten sposob aby spadek byl na zewnatrz a nie jak bylo w kierunku do kabiny
2.doszczelniono jeszcze raz podszybie[/b]

Rezultatem tego jak sie pewnie domyslacie ==> Po pierwszym umyciu auta okolo ćwiartki szklanki wody na gumowym dywaniuku.

3. ciagle nie chcą wyciac szyby i ponownie wkleic nowej, gdy tymaczasem juz chyba tylko to zostalo do zrobienia. Nie upieram sie jak na razie aby to zrobic bo nierozumiem, nawet gdyby byly szparki w kleju, to przeciez jest jeszcze uszczelka na ktorej jest osadzona szyba, jak przez szparki w kleju moze sie dostawac woda do kabina, a dokladnie plynac po sciankach przewodow nawiewowych, i dlaczego akurat po stronie pasazera ???, zbyt wiele pytan, ....

Potem sam lałem (ale sie nie zalalem choc mailem na to ochote) i zauwazyłem co tez powiedzieli mi w serwisie ze:
Woda sączy się NIE W KANALACH NAWIEWOWYCH ale NA ZEWNATRZ, PO SCIANKACH TYCHZE KANALOW, kropla po kropli.
Zamowilem "Sam naprawiam Ford Focus", musze sie dowiedziec jaki jest uklad tych kanalow i jak sa rozprowadzone, moze wiecie, jesli tak to prosze o podpowiedzi.

Z drugiej strony skoro problem powstal po wymianie szyby w ASO to czy nie powinienem wymagac aby ASO usunelo ta usterke ???
Tez pracuje w penym sensie jako serwisant tylko dbam o inny sprzet niz auta ale jak mam jakis proble to tak dlugo go draze az znajde przyczyne, dlatego troche nie rozumiem ze ASO rozklada ... czy naprawde wszyscy wysokiej klasy specjalisci wyjechali za granice ???.

odnosnie odpowiedzi Junior_007
Cytat:
Nie przejmuj sie , w mojej foce zawsze po wiekszym deszczu jest troszeczke wody od pasażera
... naprawde dziekuje ze chcesz mnie pocieszyc i uspokoic, ale jak mam sie nie przejmowac skoro wywalilem na auto wszystki moje oszczednosci, i po 2.5 lat uzytkowania, po wymianie szyby w ASO Autoryzowanym !!!, nie u Pan Gienka ( z całym szacunkiem dla serwisów tego typu - bo sa to naprawde WIELCY specjalisci, ktorzy z podtawowym sprzetem potrafia wiele , a przy okazji szukam Car Diagnostic Interface do Focus'a moze wiecie gdzi to mozna kupic ( software+kabelek ).
and_f jest offline   Odpowiedź z Cytatem