View Single Post
Stary 13-03-2010, 12:30   #28
adrian-c
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2008
Skąd: W-wa
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?

Tak sam. Za pierwszym razem zajęło mi to chyba ze 4 godziny - bo zanim coś zrobiłem to się zastanawiałem jak zrobić a się nie narobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)))

Co do podnoszenia silnika. Za pierwszym razem też się męczyłem, ale znalazłem rozwiązanie - całkowicie przez przypadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myślę że o to Ci chodziło...

Problem stanowi rolka pośrednia gładka przykręcana do silnika (nr 3 na załączonym rysunku), która ze względu na długą śrubę oraz tuleję dystansującą od silnika, nie chce wyjąć bo jest za mało miejsca (miedzy silnikiem a błotnikiem). Rozwiązaniem jest jej rozebranie. Wystarczy płaski śrubokręt.
Od jednej strony rolki jest metalowa osłona na której wybite są numery i nazwy a od drugiej wspomniana tuleja. Trzeba odkręcić śrubę mocującą do silnika a potem włożyć śrubokręt między rolkę a osłonkę i podważyć w kilku miejscach tak żeby odskoczyła osłonka (z wyczuciem ale i zdecydowanie)
Po tym zabiegu mamy udzielnie 3 części:
- osłonkę
- rolkę
- tuleje
Teraz pozostaje wyjąć wszystko (nie stanowi to już problemu) i założyć nowe.

Mam nadzieję że wyjaśnienie jest zrozumiałe. Jeśli nie to mogę zrobić zdjęcia.
Z resztą części nie ma większych problemów co nie oznacza, że jest łatwo ale do zrobienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 469939.jpg (21.9 KB, 237 wyświetleń)
__________________
Mondeo 2.0 TDCI - 115KM, 120.000km, Ambiente
adrian-c jest offline   Odpowiedź z Cytatem