Temat: [Focus 2014-2018] Czujnik ciśnień DPF
View Single Post
Stary 08-12-2019, 18:17   #1
Patryk275
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Konin
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Czujnik ciśnień DPF

Witam, jakieś 2 tyg temu zakupiłem Focusa 2.0 tdci 150km. w tym tygodniu podczas jazdy przy predkości 170 i około 3tys obrotów wyswietlił się komunikat natychmiast serwis silnika i miedzy wskaźnikami paliwa/temp zapaliła się pomarańczowa lampka i auto straciło moc weszło w tryb awaryjny. Po kilku odpaleniach kontrolka zgasła i auto pracowało normalnie, niestety po jakimś czasie pojawił się check engine który raz był, raz gasł, aktualnie świeci cały czas ale poza zwiekszonym spalaniem (przejechane 110km i zostało 3/4 zbiornika, tankowanie do pełna) auto chodzi normalnie. Niestety dzisiaj znów wyrzuciło przy 150/h i pedale w podlodze (natychmiast serwis silnika) i tryb awaryjny po zgaszeniu zgasło, wiec podjechałem do znajomego mechanika który podłaczyl pod obd i pokazało bląd p2455 bład czujnika cisnien DPF. Przerwany sygnał.
Niestety od owego "Pana" uslyszałem ze przyczyn moze byc kilka uszkodzony czujnik, brak płynu do dpf w zbiorniczku lub nawet zapchanie dpfa lub rurki na ktorej jest czujnik. Czy ktoś z Was miał podobny problem i go rozwązal? Z gory dziekuję za odp. Niestety auto bd mogł odstawic dopiero w sobotę na warsztat, ale usłyszałem ze wbrew temu co wyczytałem moge spokojnie chwile z tym jezdzic, aktualny przebieg 196tys.
Patryk275 jest offline   Odpowiedź z Cytatem