View Single Post
Stary 25-02-2024, 13:23   #193
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,522
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał adam127777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nie wiem - nie mam doświadczenia, ale jak czyściłem kredyt CHF to papug niezależnie od wygranej czy przegranej chciał : jakąś stałą kwotę + % od korzyści jako wynagrodzenie (różnie to wyglądało z tymi kwotami i % ale generalnie tak było). Więc pewnie część kosztów sądowych to tak ale jako takie wynagrodzenie papuga za prowadzenie sprawy to raczej nie.
Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O ile mi wiadomo, to strona przegrana pokrywa te koszty
Ogólnie jest tak: strona przegrana pokrywa koszty procesowe typu opinie, biegli, opłaty sądowe itd. oraz koszty tzw. zastępstwa procesowego czyli "na adwokata" (jeśli oczywiście był) i te stawki są z góry ustalone w tabelach w zależności od kwoty pozwu.

Zwykle są one niewystarczające na dobrego albo nawet jakiegokolwiek adwokata/radcę a adwokaci/radcy w zależności od rodzaju sprawy biorą albo tzw. stawkę godzinową czyli za pismo, odpowiedź, udział w rozprawie itd. niezależnie od wygranej czy przegranej albo mniejszą stawkę ogólną + % od wygranej.

Stawki za zastępstwo:
1) do 500 zł – 90 zł;
2) powyżej 500 zł do 1500 zł – 270 zł;
3) powyżej 1500 zł do 5000 zł – 900 zł;
4) powyżej 5000 zł do 10 000 zł – 1800 zł;
5) powyżej 10 000 zł do 50 000 zł – 3600 zł;
6) powyżej 50 000 zł do 200 000 zł – 5400 zł;
7) powyżej 200 000 zł do 2 000 000 zł – 10 800 zł;
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. powyżej 2 000 000 zł do 5 000 000 zł – 15 000 zł;
9) powyżej 5 000 000 zł – 25 000 zł.

Poza wyjątkami ze spraw rodzinnych i innych.

Czyli tyle strona przegrana płaci na Twojego obrońcę a resztę trzeba kombinować samemu.

Wpisowe od sprawy jest 5% przedmiotu sporu (czyli kwoty, którą chcemy uzyskać bez kosztów i odsetek)

Ale, ale: W tej sprawie została zawarta ugoda to oznacza, że z własnej woli strona pozwana zdecydowała się zapłacić pieniądze w zamian za zakończenie sprawy. Jaki rezultat osiągnęła by ona w sądzie to się nie dowiemy, przynajmniej nie w tym postępowaniu. Być może sąd oddaliłby sprawę w całości. A być może uznał by całości zapewne w większej kwocie niż w ugodzie. Gdyby sąd wydał postanowienie to można byłoby się jako tako na tym opierać dalej a tak to tylko znaczy tyle, że strony dogadały się polubownie.

Nie mówię tego złośliwie czy coś ale takie jednostkowe zakończenie (choć dla Pani Teresy zapewne pozytywne i tutaj oczywiście gratuluję wytrwałości) to dla ogółu nie znaczy tak wiele. Po prostu logicznie myśląc czasami lepiej jest zapłacić załóżmy 10 czy 20k na "odczepnego" niż procesować się latami i potencjalnie kwotę całości z kosztami i odsetkami mieć załóżmy 100k a co sąd powie to często jest jak rzucenie monetą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ktoś w ogólnym rozrachunku będzie musiał te koszty ponieść. A czasami sprawę można przegrać z bardzo błahego problemu technicznego typu spóźnienie się 1 dzień z odpowiedzią czy opłata zrobiona na niewłaściwe konto. I wtedy można przegrać nawet 100% wygraną i pewną sprawę. Jeśli ktoś procesuje się regularnie to wie, że w sądzie nie ma 100%, techniczna wpadka i pozamiatane. Reprezentując się samemu oczywiscie sąd pomaga takiej osobie i jest bardziej wyrozumiały odnoście drobnych błędów procesowych ale do pewnych granic, jeśli masz adwokata/radcę to nie ma przebacz wszystko musi się zgadzać.

Jakby co mogę polecić bardzo dobrego adwokata z którym regularnie współpracuję, myślę da radę sobie z każdą sprawą.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 25-02-2024 o 14:31
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem