Temat: [Mondeo 1996-2000] Żarówki LED tablicy rejestracyjnej
View Single Post
Stary 12-10-2015, 19:42   #11
pablod
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-05-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 kombi Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Żarówki LED tablicy rejestracyjnej

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na każdym opakowaniu zbiorczym możesz sobie znaleźć, duża litera Ehttp://www.c-t-s.pl/public/system/im...10094-zoom.jpg
Z pewnością pan policjant uzna, że skoro na opakowaniu zbiorczym podobno była homologacja, to pewnie i ta żarówka ją ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A co w ogóle oznacza literka E w kółku?
A co do pytania o homologację opraw oświetlenia tablicy na LED, to większość nowych samochodów ma LED wpakowane prawie wszędzie. Wątpię więc, aby producent zastosował LED-y do pozycyjnych, kierunkowskazów, dziennych, stopów itp. a pominął oświetlenie tablicy rejestracyjnej. A pojazdy te homologację posiadają.
Przepis mówi o oświetleniu tablicy rejestracyjnej światłem białym o mocy umożliwiającej odczytanie jej z bodajże 20 m. I większość żarówek LED to spełnia.
I druga sprawa. Mam poważne wątpliwości czy policjant ma prawo zażądać ode mnie, aby posiadał odpowiedni sprzęt i umiejętności do demontażu opraw oświetleniowych i dokonał tej operacji gdzieś na drodze. Sorry - ma wątpliwości, może pojazd skierować na badania. Już widzę dyskusje czy E to znak homologacji czy nr partii. Podobnie jak CE...

Ostatnio edytowane przez pablod ; 12-10-2015 o 19:47
pablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem