Temat: [Mondeo 2000-2007] bardzo wysokie spalanie tdci
View Single Post
Stary 20-03-2013, 09:34   #408
rajniak
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Subaru Impreza
Silnik: EJ20G
Rocznik: 1995
Postów: 59
Domyślnie Odp: Olbrzymie spalanie

Cytat:
Napisał Ricz1927 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od czego zaczac? Co sprawdzic? Czekam na wasze porady i sugestie! Pozdrawiam!
Oczywiście osiągi auta to pojęcie subiektywne ale Twoje objawy przypominają mi moje.

TDCI 115KM `04 paliło ok 10l/100km i miało fatalne osiągi. Miałem problem wyprzedzić ciężarówkę, ba nawet ciężko się tym autem ruszało - bez gazu auto gasło. Trzeba było ruszać na półsprzęgle... dramat
Po sprawdzeniu na hamowni wyszło 90 koni i coś ok 140Nm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przeszukałem wszystko i winne okazały się wtryski. Przelewy były OK ale końcówki były przytarte (poprzedni właściciel jeździł na... wszystkim i nawet się z tym nie krył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Moja rada. Jeśli auto nie kopci, hamulce są sprawne (tzn nie trzymają/nie grzeją się koła), a po podpięciu kompa nie będzie błędów i parametr ciśnienia doładowania jest OK, to poszukaj jakieś hamowni w pobliżu - test będzie tańszy niż demontaż i sprawdzenie wtrysków.
Jeśli wyjdzie jakiś poważny brak mocy to daj do sprawdzenia wtryskiwacze.
rajniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem