View Single Post
Stary 30-06-2010, 11:27   #9
Jadruso
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Witam,
chciałem się podzielić swoimi spostrzeżeniami.

Pacjent: Ford Focus Mk1 2004 1.8 TDDI.

Objaw: Podobnie jak u kolegi "Kemp". Po próbie zaryglowania, drzwi się ryglują i zaraz powracają do stanu otwarte. Nie ma znaczenia, czy zamykam pilotem, czy kluczykiem. Po analizie okazało się, że zamek w drzwiach pasażera (przednie lewe) nie zamyka. Siłownik nawet nie drgnie. Próba zamknięcia od środka - bardzo ciężko chodziła dźwignia od ryglowania. Trzeba było mocno nacisnąć, aby zadziałała. Jak zadziałała to rygiel zamykał i zaraz się otwierał. Jednak jak na siłę przytrzymałem to mogłem wysiąść i zamknąć auto pilotem. Zamknięcie drzwi pasażera kluczykiem nie było możliwe. Jakby coś w środku było zablokowane. Kluczyk się obracał, ale nie było tego subtelnego przeskoku kluczyka podczas obrotu.

Diagnoza: Coś w drzwiach jest uszkodzone.

Leczenie: Drzwiami w samochodzie trzaskałem i nic.
Wyjąłem kolejno wszystkie bezpieczniki - wszystkie sprawne, usterka nie zniknęła.
Postanowiłem dobrać się do tego przed specjalistą w poszukiwaniu jakiegoś drobnego uszkodzenia, które sam potrafiłbym naprawić. Niestety niewiele widać po zdjęciu tapicerki. Wtedy popryskałem odpowiednikiem WD40 - dziurka od klucza i sam zamek od zewnątrz (od środka drzwi nie pryskałem). Dalej nic.
Poddałem się i złożyłem wszystko do kupy.
Następnego dnia postawiłem samochód na słońcu w ponad 30 stopniowym upale. O dziwo poprawiło się i już bywało, że zamek załapał.
Dziś (trzeci dzień od usterki) odpukać wszystko wróciło do normy.

Konkluzja: Nie wiem co naprawiłem, ale coś naprawiłem. Co pomogło? Nie wiem.

Może komuś też to pomoże.

Pacjent jest uleczony!
Jeśli objawy powrócą postaram się temat kontynuować.
Pozdrawiam.
Jadruso jest offline   Odpowiedź z Cytatem