View Single Post
Stary 29-03-2024, 22:52   #1
zdzislav
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-03-2024
Skąd: Kutno
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Duratec
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Przyciski pod wyświetlaczem nie działają

Witam wszystkich!

Niedawno kupiłem Fusiona z 2011 r., silnik 1.6 Duratec. Ogólnie fajne autko, ale...

Niestety dopiero po kilku dniach użytkowania zorientowałem się, że przyciski / pokrętła znajdujące się pod wyświetlaczem (zlokalizowanym między zegarami) nie działają, tzn. po ich wciśnięciu lub pokręceniu nic na wyświetlaczu się nie zmienia (wyświetlacz cały czas pokazuje tylko: wskazanie zasięgu na paliwie w baku, licznik dzienny / trip [który nie wiedzieć czemu sam się resetuje, podobnie zresztą jak zegarek w radiu] i przebieg całkowity).

Domyślam się, że jeden z przycisków służy do resetowania przebiegu dziennego / trip, a drugi - pojęcia nie mam, pewnie do jakiegoś wyboru. Jednak naciśnięcie jednego bądź drugiego, przytrzymanie, ani nawet próba kręcenia nimi, niczego nie zmienia.

W mojej wersji autka nie mam w manetce kierunkowskazów przycisku set/reset.

Prośba o pomoc / sugestie. Jaka może być przyczyna opisanego wyżej problemu z przyciskami pod wyświetlaczem? Czy ktoś tam kiedyś grzebał przy zegarach i coś źle podłączył lub nie podłączył w ogóle? Szybka osłaniająca zegary trochę się rusza i w jednym miejscu widać ślady po kleju, więc bardzo bym się nie zdziwił.

Z góry dzięki za sugestie.
zdzislav jest offline   Odpowiedź z Cytatem